Wysiłek Syzyfa Katedry Scenografii

Opublikowano 29 kwi 2019

26 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się wernisaż wystawy Wysiłek Syzyfa, towarzyszący gali wręczenia nagród Złota Kieszeń stanowiącej zwieńczenie festiwalu Scena w budowie.

Na wystawie pokazane zostały prace studentów z pracowni, katedr i wydziałów scenografii wyższych uczelni artystycznych w Polsce. Akademię Sztuk Pięknych im. Gepperta we Wrocławiu reprezentowało czworo studentów Katedry Scenografii: Marta Czujowska, Jakub Fidler, Sebastian Siepietowski i Aleksandra Zaleska. Opiekunem merytorycznym i artystycznym prac był dr Tomasz Brzeziński.Wystawa spotkała się z ciepłym przyjęciem, chwalono aranżację wrocławskiej części, podkreślano spójność prac oraz dostrzeżono ich wartość artystyczną i intelektualną.

Zamieścił:
Damian Banasz