Wyniki konkursu na projekty murali "Na Życzliwej"

Opublikowano 13 lis 2014

W dniu 12 listopada w budynku Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Traugutta we Wrocławiu odbył się przegląd prac i obrady Jury konkursu na projekty malarstwa ściennego, zorganizowanego przez PD Spółka Akcyjna ŻYCZLIWA S.K.A.

Na konkurs wpłynęło łącznie 47 plansz projektowych 32 studentów kierunku Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Oceny projektów konkursowych dokonała Komisja w składzie:

prof. Wojciech Pukocz – Dziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby, ASP Wrocław, przewodniczący Jurydr Marta Borgosz - Kierownik Katedry Malarstwa, ASP Wrocław
mgr Joanna Pałys – Asystent w Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej, ASP Wrocław
Magdalena Konieczna – Specjalista ds. Marketingu, Grupa PROFIT Development
Artur Smoleń – Dyrektor Sprzedaży, Grupa PROFIT Development

Decyzją Jury zostały przyznane dwie równorzędne nagrody, które otrzymują:

Miriam Ptak – za dwa projekty malarstwa ściennegoAnna Kiszka – za dwa projekty malarstwa ściennego

Podczas oceny prac konkursowych komisja brała pod uwagę oryginalność, świeżość i estetykę projektów, możliwość realizacji w monumentalnym formacie oraz ich potencjalne oddziaływanie na mieszkańców w dłuższej perspektywie czasowej.

Autorkom zwycięskich projektów serdecznie gratulujemy!

informacja: Joanna Pałys