Wyniki internetowej sondy na najlepszy mural inspirowany „Rękopisem znalezionym w Saragossie”

Opublikowano 02 wrz 2015

Anna Kiszka zwyciężczynią internetowego głosowania na najlepszy mural inspirowany „Rękopisem znalezionym w Saragossie”. Projekt studentki malarstwa zebrał 5 812 głosów!

31 sierpnia zakończyło się internetowe głosowanie na najlepszy mural dotyczący filmu Wojciecha Jerzego Hasa. Internauci oddali w sumie 13 214 głosów, które wyłoniły zwycięski projekt Anny Kiszki, studentki malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Niebawem rozpoczną się prace nad realizacją malowidła w siedzibie CeTA.

Konkurs skierowany był do młodych artystów, m.in. studentów wrocławskiej ASP. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu muralu, który przy wykorzystaniu dowolnej techniki malarskiej, w oryginalny i ciekawy sposób ukazywałby wyjątkowość komedii Hasa, cenionej przez wielu światowych twórców, takich jak Martin Scorsese, David Lynch czy Francis Ford Coppola. Wspólna inicjatywa CeTA i wrocławskiej ASP to także część tegorocznych obchodów 50-lecia premiery „Rękopisu znalezionego w Saragossie". Zwycięski mural ozdobi ścianę przy Studiu Filmowym, którego patronem jest reżyser. Projekt wsparły marki Dekoral Professional i Sigma Coatings, należące do firmy PPG Deco Polska.

W plebiscycie najwięcej głosów zdobyły:

1. Projekt nr 6, autor: Anna Kiszka – 5 812 głosów

2. Projekt nr 4, autor: Martyna Kosiarz – 4 353 głosów

3. Projekt nr 5, autor: Jarosława Pabich – Szmyt – 2 638 głosów

Dziękujemy za wszystkie głosy i gratulujemy autorce zwycięskiej pracy!

info: Centrum Technologii Audiowizualnych
zamieściła: Joanna Pałys