WYŁADOWANIA - Antonina Joszczuk

Opublikowano 12 gru 2016

Serdecznie zapraszamy na wystawę Antoniny Joszczuk w Galerii Lipowa 3 w Krakowie.

„Wyładowania" to próba zmaterializowania w szkle snów i koszmarów sennych Artystki – i tych z dzieciństwa i tych z niedalekiej przeszłości. Stąd towarzyszące widzowi poczucie niepokoju, niepewności, absurdu – mimowolnie staje się on uczestnikiem tych bardzo osobistych, nie zawsze przyjemnych doświadczeń.

Zapraszam na wystawę Antoniny Joszczuk do Galerii Lipowa 3. To wyjątkowa okazja, by zapoznać się z pracami jednej z najbardziej intrygujących artystek szkła młodego pokolenia.

Aleksandra Skorek, kurator wystawy

Antonina Joszczuk - urodzona w 1981 roku we Wrocławiu. Absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom 2006, pod kierunkiem prof. Małgorzaty Dajewskiej i prof. Zbigniewa Horbowego). Od 2009 roku zatrudniona na macierzystej uczelni na Wydziale Ceramiki i Szkła. W 2016 roku uzyskała tytuł doktora. Tworzy obiekty i instalacje ze szkła; czasem łączy je z innymi materiałami: plastikiem, pianką poliuretanową, sylikonem.

Otwarcie wystawy: 16. 12. 2016, godz. 18:00

wystawa trwa do 17.02.2017