Wykłady prof. Patricka Dewilde.

Opublikowano 03 Maj 2013
Zaproszenie na wykłady Politechnika Wrocławska_2013

Politechnika Wrocławska zaprasza na wykłady światowej klasy naukowca prof. Patricka Dewilde.

W dniach 12-24 maja br. Wrocław odwiedzi uznany w świecie specjalista w dziedzinie matematycznej teorii systemów, Profesor Patrick Dewilde. Wizyta realizowana jest w ramach programu Visiting Professors finansowanego z funduszu Scientiae Wratislavienses Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zaproszenie

Politechnika Wrocławska zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykłady światowej klasy naukowca, który wniósł fundamentalny wkład w rozwój matematycznej teorii systemów, układów i przetwarzania sygnałów, prof. Patricka Dewilde. Wykłady odbędą się w dniach 14 – 21 maja 2013r. w ramach programu Visiting Professors.

Program wizyty prof. Patricka Dewilde we Wrocławiu:

14.05.2013 godz. 11:15 – 13:00

Budynek C-5 (ul. Janiszewskiego 7/9), sala 105

Dynamical System Theory: what it is and what the main principles are

15.05.2013 godz. 11:15 – 13:00

Canonical forms for Past, Present and Future

17.05.2013 godz. 11:15 – 13:00

Budynek C-5 (ul. Janiszewskiego 7/9), sala 105

The Kalman filter as a prime example

20.05.2013 godz. 11:15 – 13:00

Budynek C-5 (ul. Janiszewskiego 7/9), sala 105

Selected applications in telecommunication, system modeling and control

21.05.2013 godz. 10:00 – 13:00

Budynek A-1 (Wyb. Wyspiańskiego 27), sala 241 (Nowa Sala Senatu)

Bright Wrocław: beacon for scientific and technological innovation

Wykład popularnonaukowy o charakterze otwartym połączony z dyskusją panelową

Prof. Patrick Dewilde jest światowej klasy naukowcem, który wniósł fundamentalny wkład w rozwój dziedziny matematycznej teorii systemów, układów i przetwarzania sygnałów.

Uzyskał tytuł "Electrical Engineer" w Katholieke Universiteit te Leuven (Belgia), a następnie "the License in Mathematics. Stopień doktora uzyskał w Stanford University (USA) .

Był zatrudniony w najlepszych światowych uniwersytetach, m.in. Princeton, University of California – Berkeley, Stanford University (USA), Katholieke Universiteit te Leuven (Belgia), Delft University of Technology (Holandia) Wiezmann Institute of Mathematics – Rehovot (Izrael). W 1977 roku został zatrudniony jako "full professor of Electrical Engineering" w Delft University of Technology (Holandia) i kierownik katedry Systems and Signals Theory. Twórczo współpracował z największymi światowymi autorytetami naukowymi, zaś jego publikacje naukowe wniosły fundamentalny wkład w rozwój światowej nauki. Pełnił funkcje "Scientific Director of the Delft Institute of Microelectronics and Submicron Technology DIMES", "Scientific Director of the "ICT Delft Research Centre", Dyrektora "Institute for Advanced Study" w Technische Universität München oraz doradcy Ministra ds. Ekonomicznych Holandii w zakresie finansowania dużych projektów technologicznych. Jest członkiem zwyczajnym Dutch Royal Academy of Science. Został podniesiony do godności "Knighthood of the Dutch Lion" przez królową Holandii – Beatrix.

Wykłady realizowane są w ramach programu Visiting Professors finansowanego z funduszu Scientiae Wratislavienses Urzędu Miejskiego Wrocławia.