Wykłady Iwony Chmielewskiej o książkach autorskich.

Opublikowano 28 lut 2013
Wykłady Iwony Chmielewskiej o książkach autorskich.

Iwona Chmielewska

Katedra Projektowania Graficznego, jako organizator, serdecznie zaprasza na cykl wykładów Iwony Chmielewskiej poświęconych sztuce książki.

Iwona Chmielewska o swoich wykładach:

„Ponieważ nie jestem badaczką książek obrazkowych a tylko ich wielbicielką więc proponuję autorski program wykładów wraz z subiektywnym i nie naukowym komentarzem. Prezentować będę szczególnie ważne dla mnie książki z całego świata jakie od lat zbieram, ważne głównie z powodu ich przesłania i spójnej koncepcji artystycznej. Będziemy oglądać, czytać i analizować najlepsze przykłady obrazowania tekstów, poezji wizualnej, będziemy rozpoznawać metafory i odgadywać zawarte w obrazach i tekstach znaczenia. Tematy jakie szczególnie mnie interesują to: zaangażowanie społeczne w książkach dla dzieci jako odpowiednik sztuki krytycznej dla dorosłych, popularyzacja sztuki w książkach dla dzieci, książki „na całe życie" przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dwa wykłady poświęcę swoim książkom autorskim. Opowiem o swoich własnych metodach wypracowanych przez lata praktyki, o kulisach powstawania moich książek, drogach dochodzenia do ich ostatecznego kształtu, o dylematach i wątpliwościach, które mi nieustannie towarzyszą. Odpowiem na każde pytanie dotyczące mojej twórczości. Mam nadzieję, że program ten będzie dla Państwa inspirujący i będziemy się również dobrze bawić. Bardzo dziękuję za zaproszenie."

Wykłady odbędą się w:

poniedziałek 4 marca – godz.15.30 – 18.30

wtorek 5 marca – godz.15.00 – 18.00

środę 6 marca – godz.15.00 – 18.00

czwartek 7 marca – godz.15.00 – 18.00

Odbędą się one w nowym budynku ASP na ulicy Traugutta 19/21 w Sali Audytoryjnej (IV piętro – wejście nr 410; V piętro – wejście nr 518)