Wykład gościnny dr Piotrowskiego

Opublikowano 18 mar 2014

Wykład gościnny dr Kazimierza Piotrowskiego, pt: "Wystawa jako katalizator społecznych konfliktów" odbędzie się w środę 19.03.2014, o godz. 16.00, w sali audytoryjnej (410) w nowym budynku ASP we Wrocławiu (ul. Traugutta).

Wykład jest otwarty dla zainteresowanych gości i dydaktyków ASP we Wrocławiu a obowiązkowy dla studentów 3 roku I stopnia oraz 1 i 2 roku II stopnia studiujących na kierunku Mediacja Sztuki.

Celem wykładu (i zajęć dydaktycznych) jest przedstawienie teoretycznych założeń i rezultatów praktyki kuratorskiej autora oraz umożliwienie słuchaczom i studentom nawiązania twórczej postawy wobec zaprezentowanych treści w kontekście problematyki sztuki jako mediacji – w tym wypadku mediacji w konfliktach społecznych, które stały się tematem kuratorskiej twórczości.

Podczas wykładu dla pracowników i studentów ASP we Wrocławiu w ramach akademickiego cyklu Wykłady gościnne pt. Wystawa jako katalizator społecznych konfliktów, zostaną przedstawione kluczowe wystawy autora z lat 2001 - 2011 – zarówno jako pewne projekt wystawiennicze, jak i badawcze. Będą to m. in.: Irreligia: Morfologia nie-sacrum w sztuce polskiej XX wieku (2001), INC. Sztuka wobec korporacyjnego przejmowania miejsc publicznej ekspresji (w Polsce) (2004), Dowcip i władza sądzenia (asteizm w Polsce) (2007) czy Thymós. Sztuka gniewu 1900 – 2011 (2011).

Info: Agnieszka Kłos