Wykład artystki performance Adiny Bar – On

Opublikowano 22 Maj 2014

Serdecznie zapraszamy na prelekcję izraelskiej artystki Adiny Bar – On

Serdecznie zapraszamy na prelekcję izraelskiej artystki Adiny Bar – On, który odbędzie się 23 maja 2014r, w sali audytoryjnej 410 w budynku Centrum Sztuk Użytkowych Centrum Innowacyjności przy ulicy Traugutta 19/21, o godzinie 14.00.

Adina Bar-On – pierwsza artystka uprawiająca sztukę performances w Izraelu urodziła się w 1951 roku w Kibucu Kfar Blum . Dzieciństwo spędziła w Stanach Zjednoczonych.

Studiowała w Tel Avivie i Jerozolimie gdzie ukończyła The Bazeal Academy of Art. And Design. Obecnie jest Profesorem sztuk interdyscyplinarnych w tej uczelni zajmującym się metodologią sztuki, językiem komunikacji wizualnej i sztuką performance. Jest czołową artystką Izraela . Występuje tam w najważniejszych muzeach sztuki i galeriach a także bierze czynny udział w wydarzeniach społecznych i politycznych. W roku 2001 otrzymała nagrodę Amerykańsko-Izraelskiej Fundacji Kultury za wkład w sztukę izraelską.

Jej artystyczne projekty maja szeroki zasięg. Realizowała je w wielu krajach. Należą do nich: USA, Chiny, Kanada, Hong Kong, Japonia, Tajlandia, Niemcy, Francja, Irlandia, Szkocja, Serbia, Litwa, Białoruś, Rosja i Polska. Interesuje się problemem identyfikacji społecznej i personalnej. Uprawia wideo i live performance. Na jej temat opublikowano biograficzną książkę pt ,,Adina Bar-on, Performance Artist".

zamieścił: Tomasz Niedziółka