WSZYSTKO JEST ZAPROJEKTOWANE. WAWA DESIGN FESTIWAL

Opublikowano 05 wrz 2016

W dniach 3–11 września 2016 odbywa się czwarta edycja warszawskiego festiwalu designu Wawa Design Festiwal. W tym roku pod hasłem: Synergia.

Przez 9 dni w Soho Factory będzie można oglądać, dotykać i poddawać dyskusji wszystko, co związane ze sztuką projektowania. Wystawy, spotkania, a także warsztaty, które zawsze cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem odwiedzających, w tym roku posłużą pokazaniu w jakiej synergii człowiek występuje z technologią motoryzacyjną i przestrzenią wokół siebie.

W zeszłym roku ceramika w tym roku szkło. Dwie wystawy z Katedry Szkła Wrocławskiej ASP zagoszczą w tym roku na Festiwalu. "Glass Garden. Synergia przyrody i wnętrza" - Aleksandry Kujawskiej doktorantki Wydziału Ceramiki i Szkła oraz "Glass Class. Efekt synergii" pracownia prof. Beaty Mak-Soboty i Jej studentek z Pracowni Szkła Użytkowego.

Wystawę można oglądać od 3 do 11 września, Soho Factory, ul. Mińska 25, Warszawa

Festiwal od początku prezentuje wyjątkowe powiązania designu i polskiej stolicy, a przy tym podkreśla wartość dobrego wzornictwa.

Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się we wrześniu 2013. U źródeł pomysłu leżała potrzeba skupienia środowiska twórców, producentów i promotorów designu na promocji kreatywnego projektowania i szerokiej edukacji z zakresu wzornictwa przemysłowego. Organizatorzy z jednej strony chcą wyraźnie uświadomić projektantom i przedsiębiorcom korzyści, jakie przynosi ich współpraca, a z drugiej strony pragną w lekki, interesujący i angażujący sposób pokazywać szerokiej publiczności, czym jest dobre wzornictwo. Centrum Festiwalowe to powołany do życia warszawski odpowiednik nowojorskiego SoHo, w którym artyści zamienili pofabryczne budynki na galerie sztuki, pracownie, piękne industrialne przestrzenie i lofty

info i zdjęcia: Aleksandra Kujawska

zamieściła: Kalina Bańka