WROCŁAWSKI OGRÓD CERAMIKI - Wystawa prac studentów i pedagogów z okazji 70-lecia ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu

Opublikowano 21 lis 2016

- fotorelacja z wernisażu

W piątek 18 listopada 2016 r. w Centrum Ceramiki Unikatowej PW Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy prac studentów i pedagogów Katedry Ceramiki. Swój dorobek zaprezentowały następujące pracownie kształcące w zakresie ceramiki artystycznej:

I Pracownia Ceramiki Artystycznej prof. Przemysława Lasaka,

II Pracownia Ceramiki Artystycznej prof. Grażyny Płocicy,

Pracownia Koła Garncarskiego prof. Katarzyny Koczyńskiej-Kielan,

Pracownia Działań Intermedialnych w Ceramice prof. Adama Abla,

Pracownia Podstaw Projektowania Ceramiki prof. Krzysztofa Rozpondka.

Ekspozycja ukazuje wybrane realizacje kursowe i fragmenty prac dyplomowych wszystkich poziomów kształcenia – studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, jakie powstały w latach 2002 – 2016. Dopełnienie stanowią obiekty wykonane przez dydaktyków związanych z wymienionymi pracowniami. Publiczność mogła obejrzeć formy naczyniowe, kompozycje figuratywne, abstrakcyjne, instalacje i animacje, dla których punktem wyjścia było tworzywo i warsztat związany z ceramiką. Inicjatorką wydarzenia była prof. Grażyna Płocica, za aranżację wystawy odpowiadał prof. Krzysztof Rozpondek.

Otwarcie wystawy stało się okazją do podpisania porozumienia o współpracy między Wydziałem Ceramiki i Szkła ASP, a Parkiem Wielokulturowym Stara Kopalnia, które sygnowali: rektor prof. Piotr Kielan, prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej i dyrektor Anna Żabska.

Krzysztof Rozpondek

zdjęcia: Joanna Opalska-Brzecka