Wrocławska Szkoła Grafiki w Rzymie

Opublikowano 27 paź 2016
Wrocławska Szkoła Grafiki

„Wrocławska Szkoła Grafiki” to tytuł serii wystaw a zarazem jest to nazwa grupy, którą tworzą wykładowcy z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Są to artyści działający w przestrzeni grafiki artystycznej, wykorzystujący nie tylko tradycyjny warsztat graficzny, do którego należy m.in. mezzotinta, akwaforta czy litografia, ale także współczesne rozwiązania jakim jest chociażby druk cyfrowy, obiekt graficzny czy techniki laserowe.

Choć historia wspólnych wystaw jest bardzo długa to jako „Wrocławska Szkoła Grafiki" po raz pierwszy prezentacja odbyła się w Elblągu w 2006 roku. Od tej pory projekt ten był przedstawiany wielokrotnie. Za każdym razem jest to możliwość wymiany myśli twórczej podczas spotkań i wykładów towarzyszącym aktywności członków oraz prezentacja najnowszych osiągnięć artystycznych, a także, co wynika z nazwy, promocja Wrocławia w tym roku też jako Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Skład grupy zmienia się, powiększając o nowych, aktywnych pracowników Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów. Grupa wystawiała się między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych,Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, Portugalii, Szwecji, Australii, Rumunii, na Tajwanie, w Korei, Niemczech, Hiszpanii, Turcji... W niektórych z tych krajów wielokrotnie.

Tym razem odsłona w Instytucie Polskim w Rzymie Via Vittoria Colonna, 1 : można oglądać do 10.11.16

Wystawa „Wrocławska Szkoła Grafiki" połączona z projektem "Labirynt", kooperacją między Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Accademia di Belle Arti di Roma - wspólny podwójny finisaż 10.11.16

Artyści biorący udział w projekcie „Wrocławska Szkoła Grafiki"

Anna Janusz Strzyż