Wrocławska Szkoła Grafiki PLENEROWO

Opublikowano 11 paź 2012
Wrocławska Szkoła Grafiki PLENEROWO

Zapraszamy na otwarcie wystawy wykładowców z Katedry Grafiki Warsztatowej - w programie także warsztaty sitodruku i grill !!! 14.10.2012 /niedziela/ START godz. 13.00 Muzeum Powozów w Galowicach k/Żórawiny

Wystawa czynna: 14.X – 13.XI.2012

Wrocławska Szkoła Grafiki jest nazwą grupy, którą tworzą wykładowcy z Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Są to artyści działający w przestrzeni grafiki artystycznej, wykorzystujący nie tylko tradycyjny warsztat graficzny, do którego należy m.in. mezzotinta, akwaforta czy litografia, ale także współczesne rozwiązania jakim jest chociażby druk cyfrowy.Na wystawie w Muzeum Powozów w Galowicach zostaną zaprezentowane prace 16 artystów: prof. Pawła Frąckiewicza, prof. Aleksandry Janik, prof. Anny Janusz-Strzyż, prof. Christophera Nowickiego, prof. Przemysława Tyszkiewicza, ad. Anny Trojanowskiej, ad. Małgorzaty Etber Warlikowskiej, as. Agaty Gertchen, as. Mariusza Gorzelaka, as. Wojciecha Kołacza, as. Marty Kubiak, as. Barnaby Mikułowskiego, lab. Magdaleny Czerniawskiej, lab. Sebastiana Łubińskiego, Manfreda Batora oraz Katii Zubakhiny-Polk. Na wystawie będzie można zobaczyć szeroki wachlarz podejmowanych przez artystów tematów i ich inspiracje. Wernisaż wystawy będzie znakomitą okazją do konfrontacji nie tylko z obrazem i treścią, ale także z samymi artystami, którzy z chęcią opowiedzą o grafice i swojej twórczości. Ponadto spotkanie zostanie urozmaicone warsztatami sitodruku na torbach, które poprowadzi Wojciech Kołacz. Będzie to wyjątkowa okazja by lepiej poznać technikę, która była szczególnie popularna w dobie pop-artu i do dnia dzisiejszego jest ceniona przez twórców zajmujących się zarówno grafiką artystyczną jak i użytkową. Każdy uczestnik warsztatów będzie miał okazję samodzielnie odbić grafikę na torbie, którą za symboliczne 5 zł może zabrać ze sobą do domu. Spotkanie zostanie uwieńczone grillem i poczęstunkiem.
Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy 14 października br. o godzinie 13:00 w Muzeum Powozów w Galowicach.

info: Agata Gertchen
projekt plakatu: Marta Kubiak