Wrocławska ASP w Australii.

Opublikowano 29 mar 2012
ASP Wrocław - USQ, pedagodzy i studenci

Od 13 marca w University of Southern Queensland w Australii trwa wystawa pedagogów i studentów naszej Uczelni.

W dniach 10 – 20 marca Maja Wolińska i Małgorzata ET BER Warlikowska reprezentujące Katedry: Sztuki Mediów i Grafiki Warsztatowej w ramach inicjowania współpracy z University of Southern Queensland zorganizowały wystawę prac pedagogów i studentów obu katedr. Ponadto przeprowadziły warsztaty i wykłady dla studentów Wydziału Sztuki USQ oraz wzięły udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym polskiej sztuki współczesnej w QUT Art Museum w Brisbane. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony naszej uczelni był prof. Piotr Kielan, osobą odpowiedzialną za koordynację z ramienia USQ była dr. Beata Batorowicz. Przemówienie na otwarciu wystawy w języku polskim i angielskim wygłosił dziekan Faculty of Arts, prof. Peter Goodall.

Wydział Sztuki USQ jest niewielki ale bardzo dobrze zorganizowany: pracownie współpracują między sobą, umożliwiając studentom pracę na pograniczu wielu technik oraz indywidualną opiekę wykładowców.

Spotkałyśmy się z niezwykła życzliwością. Pobyt był krótki ale niezwykle intensywny i świetnie zorganizowany. Mamy nadzieję, że po tak owocnym spotkaniu nastąpi dalszy rozwój współpracy między naszymi Uczelniami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego pobytu!

Tekst i zdjęcia:

Maja Wolińska