WRO MEDIA ART BIENNALE : TEST EXPOSURE

Opublikowano 12 Maj 2015
WRO MEDIA ART BIENNALE 2015

Dziś rusza Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO - jeden z najważniejszych przeglądów współczesnej sztuki mediów.

Biennale WRO stanowi główne forum sztuki nowych mediów w Polsce i należy do wiodących wydarzeń artystycznych w Europie Centralnej. Od swego powstania w 1989 roku, prezentuje sztukę tworzoną elektronicznymi i cyfrowymi środkami kreacji i komunikacji, eksploruje współczesne terytoria twórczości oraz buduje perspektywę krytyczną wobec aktualnych problemów sztuki, technologii i społeczeństwa.

Kolejne edycje Biennale WRO w różnorodny sposób stawiają pytanie o twórczą postawę wobec nowych technologii oraz nowych zagadnień powstających na przecięciu sztuki i nauki, aktywności twórczej i społecznej.

Wydarzenia ostatniego Biennale WRO 2013 Pioneering Values, prezentowane w 18 lokalizacjach – muzeach, galeriach, kinach, domu handlowym, dawnych halach produkcyjnych i przestrzeniach publicznych – zgromadziły ponad 200 artystów, 1000 akredytowanych gości oraz ponad 110 000 widzów.

Podsumowujący Biennale WRO 2013 cykl prezentacji WRO 2013 Pioneering Values on Tour odwiedził 20 centrów artystycznych w Polsce, Włoszech, Francji, Izraelu, Danii, Rosji i na Ukrainie.

Organizatorem Biennale Sztuki Mediów WRO jest Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów oraz WRO Art Center.

W ramach Biennale także organizowany przez WRO ART Center oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta: Pierwszy Konkurs Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów, czyli wystawa najlepszych prac dyplomowych obronionych w 2014 roku na wydziałach i kierunkach medialnych publicznych uczelni artystycznych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM BIENNALE

zamieściła: Anna Zielińska