Wręczenie certyfikatów językowych

Opublikowano 28 Maj 2015

W poniedziałek 25.05.2015 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia studentom certyfikatów językowych.

Studenci zdawali w maju zarówno egzamin pisemny jak i ustny, w obu częściach egzaminu musieli wykazać się znajomością języka sztuki bądź designu. Wszyscy studiujący mieli możliwość napisania tegoż egzaminu w czterech nauczanych przez ZJO językach. Był to język angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Tylko najlepsi mogli otrzymać certyfikat.

Z języka angielskiego certyfikat uzyskały 33 osoby. Dwie osoby z najwyższym wynikiem pojadą w nagrodę na warsztaty Artcamp do Pilzana. Byli to Adrian Adamus- Cepa ( Sztuka Mediów) i Aleksandra Czudżak ( Grafika).

Z języka niemieckiego certyfikat uzyskało 8 osób, a najwyższy wynik oraz nagrodę książkową otrzymała Anna Kruszewska (Architektura Wnętrz i Wzornictwo).

Z języka hiszpańskiego certyfikat uzyskało 7 osób, a najwyższy wynik i nagrodę książkową otrzymała Aleksandra Tomczyk (Scenografia). Z języka francuskiego certyfikat uzyskały 2 osoby, a najwyższy wynik i nagrodę książkową otrzymał Marcin Forysiewicz (Rzeźba).

Elżbieta Bochenek-Kowalska
Zakład Języków Obcych