WOJNY RELIGIJNE

Opublikowano 18 mar 2010

A w nich między innymi Maja Wolińska i Aga Jarząbowa oraz Marek Grzyb i Paweł Lisek

WOJNY RELIGIJNE

Druga edycja pojedynków artystycznych.
Konfrontują się ze sobą następujące pary:

1. Maja Wolińska i Aga Jarząbowa- animacja (ASP Wrocław)

2. Łukasz Kliś i Tomasz Tobolewski - rysunek (Wydział Artystyczny UŚ Katowice w Cieszynie)

3. Ana Lawrynowitz i Stefan Hanckowiak - video (artyści niepracujący w żadnej szkole)

4. Marek Grzyb i Paweł Lisek - program komputerowy (ASP Wrocław)

Pomysł narodził się w trakcie długich dyskusji o tym w jaki sposób dziś w naszym kraju można mówić o religii lub duchowości.

Czy potrafimy wyjść poza popularną opozycję ateista - dewotka, czy polityczna dominacja Kościoła Katolickiego wymusza na nas formułowanie skrajnych opinii, czy istnieje przestrzeń dla innego poza typowym opisu zjawiska religii, czy religia może stanowić medium?

Interpretację tematu zostawiamy autorom.

Projekt ma być konfrontacją tych interpretacji - jednakowe medium ma stanowić ich spoiwo.

Projekt nie jest formą konkursu - nie ma jury, nagród, wywiadów w mediach, ściskania dłoni.

Wygrani i przegrani będą musieli zidentyfikować się sami w konfrontacji z dziełami przeciwników.
Liczymy na zaciekłość i poważne potraktowanie przeciwnika.

Wernisaż wystawy: wtorek 23 marca 2010, godzina 18.00
Mieszkanie Gepperta ul. Ofiar Oświęcimskich 1/2