Wizyta w Mongolii

Opublikowano 03 paź 2024
azg

We wrześniu, Rektor ASP prof. Wojciech Pukocz oraz kierowniczka DWMiP Aleksandra Zaczek, odwiedzili mongolskie uczelnie partnerskie.

W ramach wizyty odbyło się spotkanie przedstawicieli Mongolskiego Uniwersytetu Edukacji z delegacją naszej uczelni. W spotkaniu wzięli udział rektor Mongolskiego Uniwersytetu Edukacji, profesor J. Batbaatar, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej, docent G. Tsoogzolmaa, dyrektor Wydziału Technologii i Sztuki, doktor (Ph.D) S. Battsog, kadra zarządzająca wydziałem, kierownicy katedr oraz doktor (Art.D) G. Odpurev, wykładowca Wydziału Technologii i Sztuki. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador Polski w Mongolii, Pan Krzysztof Bojko oraz Konsul RP – Pan Stefan Hojnowicz, a także inni przedstawiciele, którzy odwiedzili Mongolski Uniwersytet Edukacji.

Podczas spotkania omawiano dotychczasową, owocną współpracę oraz możliwości jej dalszego rozwoju i pogłębienia. Uczestnicy dzielili się doświadczeniami z dotychczasowych projektów i inicjatyw, a także rozważali nowe kierunki działań, które mogą przyczynić się do jeszcze ściślejszej współpracy między uczelniami. Podpisano również zaktualizowaną umowę o współpracy w ramach projektu KA 171, co stanowi istotny krok w kierunku umocnienia relacji między obydwoma instytucjami.

Dyskusja objęła także kwestie mobilności studentów, wymiany kadry naukowej oraz wspólnych projektów badawczych, w celu rozwijanie kompetencji i umiejętności zarówno studentów, jak i pracowników obu uczelni. Uczestnicy podkreślili znaczenie współpracy międzynarodowej w kontekście globalnych wyzwań oraz potrzeby wzajemnego wsparcia w rozwijaniu innowacyjnych programów edukacyjnych.

Wizyta w Mongolii

W czasie pobytu w Ułan Bator, delegacja z Polski odwiedziła także drugą uczelnię partnerską – Mongolski Państwowy Uniwersytet Sztuki i Kultury. Podczas spotkania omówiono kluczowe aspekty dotychczasowej współpracy między instytucjami, zwracając szczególną uwagę na osiągnięte sukcesy i wyzwania, z jakimi obie strony mierzyły się w ostatnich latach. Dyskutowano również o możliwościach poszerzenia wspólnych działań w ramach projektów edukacyjnych, artystycznych i kulturalnych, także tych wykraczających poza realizację projektu Erasmus+ KA 171. Poruszono kwestie wymiany akademickiej, rozwoju programów kształcenia oraz wspierania mobilności studentów i kadry naukowej. Uczestnicy wyrazili chęć pogłębiania partnerstwa i ustalili konkretne kroki w celu dalszego zacieśnienia współpracy.

Wizyta przedstawicieli ASP w Mongolii odbyła się w ramach mobilności realizowanych w projekcie Erasmus+ KA 171.