Wizyta w Mongolii

Opublikowano 13 Maj 2015

Dnia 30.04.2015 W Galerii Narodowej w Ułan Bator w Mongolii została uroczyście otwarta wystawa pedagogów i studentów Katedry Wzornictwa naszej uczelni.

Prof. Agata Danielak-Kujda i prof. Piotr Jędrzejewski wzięli również udział jako prelegenci w międzynarodowej konferencji "Education research - innovation development", która odbyła się w dniach 1-2 05. 2015 oraz udzielili wywiadu telewizji Bloomberg. Organizatorem konferencji był Uniwersytet Edukacyjny w Ułan Bator. Nasza delegacja podzieliła się doświadczeniami na temat komercjalizacji wzornictwa oraz idei Dolnośląskiej Sieci Wzornictwa Przemysłowego. Odbyło się także spotkanie ze studentami oraz zostały przeprowadzone rozmowy na temat dalszych perspektyw współpracy pomiędzy uczelniami.

informacja: Prorektorat, zamieścił: Leszek Sołtys