Wizyta uczniów SP nr 91 we Wrocławiu na naszej uczelni

Opublikowano 04 kwi 2022
azg

29 marca 2022 r. uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 91 we Wrocławiu w ramach przedmiotu – doradztwo zawodowe, odwiedzili Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

O strukturze uczelni i jej szerokiej działalności opowiedziała Aleksandra Zaczek-Gbiorczyk z Działu Współpracy Międzynarodowej i Promocji. Dr Roland Grabkowski oprowadził grupę po pracowniach rzeźbiarskich przybliżając pracę studentów, prowadzących oraz absolwentów tego kierunku. W tajniki pracy ze szkłem wprowadziła zwiedzających Diana Szydłowska pokazując hutę szkła.

Oprowadzanie zostało zwieńczone przybliżeniem działalności Katedry Sztuki Mediów, której pracę przedstawiła jedna z prowadzących Pracownię Fotografii Inscenizowanej dr Ewa Martyniszyn, przypieczętowując niezwykle cenne spotkanie zdjęciem grupowym.

Organizacją przedsięwzięcia zajęła się dr Ewa Martyniszyn z pomocą Małgorzaty Szumiejko.

Życzymy młodzieży trafnych wyborów w niedalekiej przyszłości. Zapraszamy w nasze progi!

Fot. Ewa Martyniszyn