Wizyta prof. Matthew Bogyo

Opublikowano 15 paź 2014

Politechnika Wrocławska serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykłady i seminaria prowadzone przez wybitnego chemika z Uniwersytetu Stanforda, prof. Matthew Bogyo. Wizyta odbędzie się w ramach programu Visiting Professors.

Program wizyty:

20 października (poniedziałek)

- godz.11.15-13.15 - wykład pt. "Small molecule probes of protease function: applications from cancer to infectious diseases" (bud. D-1, s.30)

- godz. 14.00-17.30 - warsztaty seminaryjne dla studentów studiów doktoranckich z zakresu chemii biologicznej (bud. A-2)

21 października (wtorek)

- godz. 9.30-14.00 - warsztaty seminaryjne dla studentów studiów doktoranckich
z zakresu chemii biologicznej (bud. A-2)

Prof. Matthew Bogyo otrzymał tytuł doktora chemii w Massachusetts Institute
of Technology w 1997 roku. Od 2003 roku pracuje w Department of Pathology na Stanford Medical School. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół zastosowania metod chemicznych w badaniu enzymów proteolitycznych, zaangażowanych w rozwój chorób
u ludzi. Profesor Bogyo jest autorem wielu kluczowych publikacji dotyczących strategii oraz metodologii tworzenia nowych markerów chemicznych. Jest autorem ponad 150 publikacji, jego prace były cytowane ponad 8500 razy. Otrzymał wielu prestiżowych nagród. Jest także doradcą naukowym w wielu wiodących firmach farmaceutycznych.

Wizyta realizowana jest w ramach programu Visiting Professors finansowanego
z funduszu Scientiae Wratislavienses Urzędu Miejskiego Wrocławia.

informacja: Rektorat, zamieścił: Leszek Sołtys