Witajcie na nowej stronie!

Opublikowano 18 lut 2022
azg
Rektor ASP na tle obrazów

Witajcie na nowej stronie internetowej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu!

Nowy system zastępuje poprzednią stronę, której początki sięgają 2008 r. Od tego czasu zmieniły się standardy technologiczne, wizualne ale także standardy użyteczności jakich oczekujemy od stron internetowych. My także chcieliśmy zmienić nasze internetowe oblicze!

Prace nad nowa stroną internetową rozpoczęły się już kilka lat temu, kiedy w okresie poprzedzającym etap wdrożenia, zewnętrzna firma przeprowadziła badania wśród studentów, pracowników i dydaktyków. Zbierała ona szczegółowe informacje jak korzystamy ze strony internetowej, jakie informacje są dla nas kluczowe oraz jakie rozwiązania nie sprawdzały się na dotychczasowej stronie. Na podstawie tej wiedzy oraz doświadczeń osób zaangażowanych w tworzenie obecnej strony, powstała specyfikacja nowego systemu.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom oraz bazując na specyfikacji, przez ostatni rok trwały intensywne prace nad systemem łączącym najnowsze technologie internetowe oraz dobrze sprawdzone rozwiązania, znane nam ze 'starej strony'.

Równolegle do prac projektowych i programistycznych prowadzonych przez zewnętrznego wykonawcę - firmę Ratioweb z Wrocławia, trwały prace merytoryczne po stronie Uczelni mające na celu aktualizację, konsolidację i uporządkowanie treści, które prezentowane są w nowym systemie. Prace te koordynował Dział Współpracy Międzynarodowej i Promocji. Kluczowe treści zostały opracowane i przeniesione do nowego systemu. Dodatkowo, automatycznie zmigrowanych zostało setki podstron, kilkanaście tysięcy aktualności oraz kilkadziesiąt tysięcy plików graficznych i załączników.

Zapraszamy do korzystania z nowej strony, jednocześnie prosząc o wyrozumiałość - prace trwają dalej i nowa strona swój ostateczny kształt osiągnie zapewne za kilka tygodni.

Realizacja nowej strony była możliwa dzięki środkom uzyskanym w projekcie „Umiędzynarodowienie kształcenia, kompetentna kadra i nowoczesne zarządzanie gwarancją jakości i międzynarodowej obecności Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu” realizowanym od 2018 roku.