Wirtualny wernisaż!

Opublikowano 25 mar 2014

Historia cyfrowego dokumentu

Zapraszamy na wirtualny wernisaż.

Po ponad 60 latach funkcjonowania wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Muzeum rozpoczęło działania nad zinwentaryzowaniem zbiorów obejmujących prace ze wszystkich wydziałów obecnych na uczelni. Głównym celem projektu realizowanego w ramach „Upowszechnienie informacji o dziedzictwie twórców związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu" jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców dorobku i historii wrocławskiej Akademii za pomocą nowoczesnych środków cyfrowych. Uruchamiana jest platforma na stronie Muzeum, która za pośrednictwem przeglądarki prezentuje informacje i wizerunki prac znajdujących się w zbiorach.

Zapraszamy na spotkanie 27 marca o godzinie 17.00 w galerii NEON, które będzie podsumowaniem tego przedsięwzięcia.

Projekt jest jednym z pierwszych w Polsce, gdzie podjęto próbę upowszechnienia dorobku uczelni artystycznej na tak szeroką skalę.

Biuro Promocji i Muzeum
Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta