„Wieża Radości. Wspomnienia”.

Opublikowano 22 paź 2011

Spotkanie z autorką książki Marią Berny 27 października o godz. 18.30 w Muzeum Współczesnym Wrocław

Wieloletnia praca w szkolnictwie oraz w instytucjach kultury to główny motyw książki „Wieża Radości. Wspomnienia". Autorka, pomimo pełnienia wielu funkcji i pracy na różnych stanowiskach, zawsze podkreśla, że z wykształcenia jest pedagogiem. Lata '70 i '80 to dla Marii Berny czas szczególny, swoista wieża radości. Piastowała wtedy stanowisko dyrektora Biura Wystaw Artystycznych, organizowała wystawy, spotykała się z artystami i aktywnie uczestniczyła w życiu kulturalnym Wrocławia. Podczas spotkania autorka będzie opowiadać o pracy nad swoją książką oraz o wydarzeniach tamtych lat.

Maria Berny (ur. 1932 w Trościance na Wołyniu) – polityk, działacz kultury.
W 1970 roku ukończyła pedagogikę na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1967–1974 kierowała Klubem Międzynarodowej Prasy i Książki we Wrocławiu. W latach 1975–1982 pełniła funkcję dyrektora wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych. Była radną sejmiku dolnośląskiego (1998 – 2001) oraz senatorem III i V kadencji.

„Wszystko, co opisałam, zdarzyło się naprawdę. Być może inni widzieli te fakty inaczej, ale przecież każdy ma prawo opisywać własne życie po swojemu, oglądać je własnymi oczyma".
Maria Berny

Zapraszam