"Wiera Jahoudzik - Białoruś. Projektowanie graficzne"

Opublikowano 09 lis 2013
Wiera Jahoudzik - Białoruś. Projektowanie graficzne

"Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej we Wrocławiu"

"Wiera Jahoudzik - Białoruś. Projektowanie graficzne"

19 listopada (wtorek) 2013 o godzinie 17.00 w Domku Miedziorytnika, ul. św. Mikołaja 1, we Wrocławiu zostanie otwarta wystawa inaugurująca "Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej we Wrocławiu".
Swoje prace zaprezentuje Wiera Jahoudzik, absolwentka grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku.
Jej dorobek artystyczny jest imponujący. Brała udział w wielu wystawach na całym świecie, jest artystką aktywną, regularnie bierze udział w konkursach plastycznych, plenerach, warsztatach i festiwalach sztuki. Interesującym szczegółem z jej biografii artystycznej jest fakt, że wszystkie swoje wystawy indywidualne miała w Polsce, pierwszą w Krzyżowej, dwie następne we Wrocławiu a ostatnią w Warszawie. W 2012 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia", które odbyło się na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym. Znakomitą bazę dla jej sztuki stanowi rysunek, który w Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Mińsku jest na znakomitym poziomie. Wiera Jahoudzik jeszcze w czasie studiów odnalazła swój niepowtarzalny język przekazu, wyjątkowo subtelny, bardzo przemyślany i perfekcyjnie realizowany. Wyjątkowość tej artystki polega także na jej niezwykle uważnym studiowaniu tematów, o których opowiada w swojej sztuce. Jest osobą oczytaną, znającą wiele języków, otwartą na świat i ludzi. Jest artystką europejską.
Wystawie towarzyszy katalog.

Spotkanie Wiery Jahoudzik ze studentami ASP we Wrocławiu

20 listopada (środa) o godzinie 17.00 na ASP we Wrocławiu odbędzie się spotkanie artystki ze studentami na temat projektowania graficznego, ilustracji , projektowania książek. Zapraszam wszystkich chętnych do łącznika na ul. Garncarskiej na III piętro. Wejście przez dziedziniec akademii lub przez furtkę od stronę Wzgórza Polskiego.

zapraszam serdecznie
Marek Stanielewicz