„Widzieć przyszłość czy patrzeć w przyszłość?”

Opublikowano 29 mar 2012

Artysto! Zaprezentuj się podczas "Wizji Jutra" w Görlitz!

02. 06. 2012 rozpoczynają się w Görlitz Zukunftsvisionen/ Wizje Jutra „Widzieć przyszłość czy patrzeć w przyszłość?"

Przed sześciu laty studenci i studentki kierunku Zarządzanie Kulturą miejscowej Wyższej Szkoły Zittau/Görlitz powołali do życia projekt Zukunftsvisionen (Wizje Jutra). Celem projektu jest pomoc regionalnym artystom i stworzenie im przestrzeni do rozwoju ich pracy. Do tego wykorzystywane są pusto stojące budynki w małej Nyskiej Metropolii, które poprzez wystawy zamienia się w żywe miejsca akcji.

W tym roku do projektu mogą przyłączyć się polscy artyści i tym umocnić współpracę obu sąsiadów.

Projekt skierowany jest do artystów różnych sztuk, którzy chcieliby się zaprezentować podczas Zukunftsvisionen/ Wizji Jutra w Görlitz.
Malarstwo, fotografia, performance, instalacje świetlne czy inne sztuki - liczy się pomysł.

Więcej informacji o inicjatywie możecie znaleźć w załączniku oraz na stronie www.zukunftsvisioneningoerlitz.de.

info: mkg

ZuVi-Bewerbung_d_pl_en.pdf