Wernisaż wystawy STACJA RUNDE ECKE

Opublikowano 29 wrz 2016

23 września otwieraliśmy wystawę pt. STACJA RUNDE ECKE która prezentowała dokonania artystów wrocławskich biorących udział w Projekcie Pociąg do Sztuki.

W wystawie udział wzięli m.in. Małgorzata ET BER Warlikowska i XY ankamierzejewska, Magda Grzybowska, Czesław Chwiszczuk, Rafał Warzecha, Karina Marusińska, oraz studenci Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Na wystawie można zobaczyć materiały dokumentujące przebieg akcji w przestrzeni pociągu, eksponaty przygotowane specjalnie do projektów oraz realizacje powstałe podczas akcji w pociągu.

Odbyła się premiera filmu zmontowanego z akcji performatywnych Kariny Marusińskiej, w których autorka podróżując pociągiem relacji Wrocław - Drezno - Wrocław rozmawiała z podróżnymi o relacjach międzyludzkich.

Zostały zaprezentowane bagaże o przezroczystych ścianach i mogliśmy się dowiedzieć jakie tajemnnice kryje wnętrze artystycznych walizek przygotowanych przez Magdalenę Grzybowską.

Czesław Chwiszczuk, wspólnie z Rafałem Warzechą zaprezentowali portrety pasażerów napotkanych w pociągu, które zostały umieszczone w tzw. Kapsule Czasu.

Kolaże graficzne z performance Grupy Artystycznej Stary Banan przypomniały spotkania pasażerów pociągu z artystkami, podczas których artystki rozmawiały z podróżnymi o kondycji współczesnej sztuki, sytuacji artystów i wartości dzieł sztuki.

Przygotowane przez grupę studentów z ASP we Wrocławiu rysunki, przywołały lipcowe i sierpniowe popołudnia kiedy młodzi artyści odbywali artystyczne podróże na trasie Wrocław - Drezno - Wrocław.

Wystawę uświetnił pokaz mody w którym studenci Scenografii Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia zaprezentowali Kolekcję Ubioru Kreacyjnego przygotowaną na podstawie autorskich projektów.

Projekt jest dotowany przez Pełnomocnika Rządu Federalnego do spraw Kultury i Mediów na podstawie uchwały niemieckiego parlamentu federalnego.

Jarosław Grulkowski