Wernisaż w Galerii Dominikańskiej

Opublikowano 24 paź 2013

Zapraszamy na fotorelację z wernisażu wystawy obrazów zgłoszonych do konkursu "Nowoodkryta"

123 płótna studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w przestrzeni handlowej Galerii Dominikańskiej.

Już po raz drugi Galeria Dominikańska i Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu podjęły się realizacji wspólnego projektu artystycznego. Skierowany do utalentowanych studentów konkurs malarski, zakładał zgłoszenie do udziału w imprezie obrazu inspirowanego hasłem „Nowoodkryta": miłość, ulica, książka, historia, legenda, rzecz albo inna cząstka naszego życia. Prace na płótnie o formacie 100x100 cm, zrealizowane w dowolnej technice malarskiej, zostały poddane podwójnej ocenie. W pierwszym etapie oceny prac dokonywało Jury pod przewodnictwem Rektora ASP prof. Piotra Kielana, a drugiej publiczność. W otwartym plebiscycie na facebook'u Galerii Dominikańskiej, przez cztery tygodnie można obejrzeć wszystkie zgłoszone do konkursu prace i oddawać głos na ulubiony obraz.

Duża pula nagród dla zwycięzców wyłonionych głosowaniem Jury i dodatkowe nagrody dla zwycięzców głosowania internetowego, przyczyniły się do ogromnego sukcesu imprezy.

Do konkursu zgłoszono 123 obrazy. Wszystkie płótna zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii Dominikańskiej, która rozpocznie się 18 października i potrwa do 31.10.2013r.

Bez precedensu wydaje się to, że po raz pierwszy we Wrocławiu, w przestrzeni handlowej zostanie zaprezentowana tak duża wystawa malarstwa, a 14 prac finałowych, w formie wielkoformatowych wydruków, przez najbliższe pięć lat ozdobi wnętrza Galerii Dominikańskiej na poziomie +1.

koordynator konkursu
as. Marlena Promna