Wernisaż Hanny Ograbisz-Krawiec

Opublikowano 26 lis 2010

w Muzeum przy ul. Traugutta 19/21

Zdjęcia : Krzysztof Pachurka

Hanna Ograbisz-Krawiec ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Hanna Ograbisz-Krawiec w latach 1980-85 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom w zakresie rzeźby i tkaniny artystycznej w pracowniach: Prof.Olgierda Truszyńskiego i prof. Magdaleny Abakanowicz.

W latach 1987-96-asystentka prof.O.Truszyńskiego.

Liczne wystawy, autorka wielu rzeźbiarskich environnement i aranżacji plenerowych.

W twórczości artystycznej akcentuje problem zależności formy rzeźbiarskiej wobec szeroko rozumianej przestrzeni i otoczenia.Podejmuje refleksje na temat duchowości i egzystencji człowieka przy wykorzystaniu form absktakcyjnych oraz różnorodnych konwencji figuratywnych.

Do roku 2005r. pracowała na stanowisku adiunkta II° na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, później w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach również na stanowisku adiunkta II Obecnie pracuje w Uniwersytecie Zielonogórskim na stanowisku profesora nadzwyczajnego.