We're coming to conquer you!

Opublikowano 27 mar 2014
Oprawa graficzna wydarzenia: Marek Rybicki

4.04.2014 artyści Galerii MD_S ruszają na podbój Leipzig

Leipzig / Gone Fishing – Lütznerstraße 61 / Theatre Impermanent – Demmeringstraße 74

04.04.2014 – 06.04.2014 – 19:00 otwarcie w galerii Gone Fishing

Wystawa ta otwiera współpracę między galeriami lipskimi Gone Fishing i Theatre Impermanent oraz wrocławską MD_S. Pomysłodawcą wymiany artystycznej jest Weronika Skonieczna, absolwentka Wydziału Grafiki wrocławskiego ASP (2013 r.), obecnie mieszkająca i tworząca w Lipsku. Drugą częścią projektu będzie wystawa „We're coming to conquer you" artystów środowiska lipskiego w Galeri MD_S, w maju roku bieżącego. Kuratorami wystaw są Weronika Skonieczna i Adam Martyniak (student malarstwa ASP Wrocław, opiekun Galerii MD_S)

"Weronika Skonieczna, Grzegorz Łoznikow, Szymon Wojtyła, Krzysztof Wałaszek, Adam Martyniak, Kamila Kuźnicka, Marek Rybicki, Miłosz Flis, Karol Kagan… – to z rozmysłem wybrani przez nas twórcy ze środowiska Wrocławskiego. Ci artyści, bardziej i mniej znani, zostaną skupieni w Lipsku celem ustanowienia nowego ładu.

Niespektakularne, ale skuteczne albo spektakularne, ale nieskuteczne - takim mianem należy określić polski Sposób. W naszej tradycji narodowej głęboko zakorzenione są słowa Pana Boga „Znam uczynki twoje, żeś ani zimny, ani gorący. Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, a nie gorący ani zimny, wypluję cię z ust moich". Tę ewangelijną przestrogę niesiemy Przybywając aby Was Podbić."

Wystawę supportuje zespół ŁZY RZEŹBIARZA (Bartek Guz, Grzegorz Łoznikow, Szymon Wojtyła)

Zamieściła: Kamila Kuźnicka