Welcome Week dla studentów zagranicznych

Opublikowano 11 paź 2022
azg

W ostatnim tygodniu września ponad 20 studentów z zagranicy, którzy przyjechali na naszą uczelnię w ramach programu Erasmus+ wzięło udział w wydarzeniu powitalnym organizowanym przez Dział Współpracy Międzynarodowej i Promocji.

Różnorodne spotkania miały na celu przekazanie najważniejszych informacji organizacyjnych, jak również integracje studentów. Wydarzenie pomogło im także w zaadaptowaniu się we Wrocławiu oraz w międzynarodowym środowisku uczelnianym.

Plan tegorocznego WELCOME WEEK:

1. WELCOME DAY – tego dnia nastąpiło oficjalne powitanie studentów na Akademii. Przekazane zostały najważniejsze sprawy organizacyjne, rozdane zostały pakiety powitalne, a potem studenci zwiedzili z nami uczelnię. Wieczorem udaliśmy się do galerii Sztuka na Miejscu, gdzie studenci mogli porozmawiać w mniej oficjalnym otoczeniu.
  2. CREATIVE DAY – studenci mieli okazje wykazać się kreatywnie! Poprowadzone zostały zajęcia z Teatru Ruchu, a następnie studenci mogli przelać na papier ich nadzieje i obawy dotyczących przyjazdu do Wrocławia oraz studiów w naszej Akademii. Na koniec dnia, studenci mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich pierogów w restauracji na Rynku.
  3. ART GALLERY DAY – studenci odwiedzili muzeum jednego obrazu – Panoramę Racławicką, a następnie Pawilon Czterech Kopuł, zapoznając się ze współczesnym dorobkiem polskich artystów. Dodatkowo, spacer po Wrocławiu pozwolił na lepsze poznanie topografii miasta.
  4. WROCŁAW DAY – studenci mieli okazję zwiedzić Wrocław! Uczestniczyli w zwiedzaniu zabytkowej części Wrocławia oraz zapoznali się z bogatą historią oraz dziedzictwem kulturowym miasta.
  5. GAME DAY – uczestnicy Welcome Week mieli okazję zwiedzić Wrocław śladami miejsc związanych z naszą Akademią. Pozwoliło im to na odkrycie sztuki w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 20 studentów międzynarodowych, którzy przyjechali na ASP w ramach programu Erasmus+ oraz studenci programu MFA.