Welcome Week dla studentów międzynarodowych

Opublikowano 06 lis 2023
azg

W semestrze zimowym 2023/24 na naszej uczelni studiuje ponad 30 studentów międzynarodowych,  w ramach programu Erasmus+.

Na początku października wzięli oni udział, wraz ze studentami MFA, w wydarzeniu powitalnym – WELCOME WEEK – organizowanym przez Dział Współpracy Międzynarodowej i Promocji.

Różnorodne spotkania miały na celu przekazanie najważniejszych informacji organizacyjnych, jak również integrację studentów. Wydarzenie pomogło im także w zaadaptowaniu się we Wrocławiu oraz w międzynarodowym środowisku uczelnianym.

Welcome Week dla studentów międzynarodowych

Plan tegorocznego Welcome Week

1. Welcome Day – tego dnia nastąpiło oficjalne powitanie studentów na Akademii. Przekazane zostały najważniejsze sprawy organizacyjne, rozdane zostały pakiety powitalne, a potem studenci zostali oprowadzeni po uczelni i poszczególnych pracowniach.
    2. Integration Day – studenci mieli okazję spotkać się z przedstawicielką organizacji NOMADA, gdzie dowiedzieli się o wsparciu, które może zostać im zaoferowane. Uczestniczyli oni również w spotkaniu z kierowniczką biblioteki, która opowiedziała im o zasobach i możliwościach, jakie biblioteka oferuje studentom międzynarodowym. Następnie, jedna z grup wzięła udział w warsztatach lepienia pierogów – połączonych z degustacją! Wieczorem, w galerii Sztuka na Miejscu, studenci mieli okazję porozmawiać i poznać się w mniej oficjalnym otoczeniu.
    3. Art Gallery Day – studenci odwiedzili muzeum jednego obrazu – Panoramę Racławicką, a następnie uczestniczyli w oprowadzaniu po Pawilonie Czterech Kopuł.
    4. Wrocław Day – studenci mieli okazję zwiedzić Wrocław! Uczestniczyli w zwiedzaniu z przewodnikiem zabytkowej części Wrocławia oraz zapoznali się z bogatą historią i dziedzictwem kulturowym miasta. Następnie druga z grup wzięła udział w warsztatach z lepienia pierogów.
    5. Game Day – uczestnicy Welcome Week mieli okazję zwiedzić Wrocław śladami miejsc związanych z naszą Akademią. Pozwoliło im to na odkrycie sztuki w przestrzeni miejskiej Wrocławia.