WARSZTATY WROCŁAW-GANDAWA 2015 - „Lost Spaces”

Opublikowano 13 Maj 2015

Fotorelacja

W dniach 23-28.04.2015 odbył się już trzeci z rzędu wyjazd studentów Architektury Wnętrz do uczelni partnerskiej Hogeschool Ghent w Gandawie. Wizyta miała na celu ukończenie międzynarodowej pracy warsztatowej rozpoczętej w marcu podczas pobytu belgijskich studentów we Wrocławiu. Tematem opracowania była kontynuacja zeszłorocznego zagadnienia „Lost Spaces"-tym razem poszukiwania „osieroconych miejsc" miały miejsce we Wrocławiu (w zeszłym roku była to Gandawa).

W części warsztatowej odbywającej się w Belgii uczestniczyło 11 studentek z wrocławskiego ASP oraz prowadzący- as. Aleksandra Gajzler, as. Agata Wojtyła, ze strony belgijskiej Tomas Navratil oraz Stéphane Van Burm .

Głównym celem warsztatów było ukończenie rozpoczętych miesiąc wcześniej projektów i przygotowanie materiałów do wystawy, która odbyła się podczas dni otwartych Hogeschoole – 26-go kwietnia. Zaprezentowane prace były finalnym efektem dwóch etapów spotkań warsztatowych. Oryginalne pomysły na zagospodarowanie opuszczonych, często zdewastowanych zakątków Wrocławia spotkały się z dużym uznaniem zarówno dydaktyków uczelni partnerskiej, jak i przybyłych gości.

Podczas wizyty miała miejsce przygotowana wcześniej publiczna prezentacja Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz całego wydziału Architektury Wnętrz, a także podsumowanie trzyletniej historii wspólnych warsztatów Wrocław- Gent, które co roku zacieśniają współpracę pomiędzy uczelniami.

Po intensywnej pracy nad ukończeniem projektów i przygotowaniem ich prezentacji studenci mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę na temat sztuki, kultury oraz architektury Belgii. Podczas ostatniego dnia wyjazdu była możliwość zwiedzenia imponującej Gandawy, Brugii, Brukseli oraz Ostendy.

info/foto:Agata Wojtyła
foto: Aleksandra Gajzler