Warsztaty projektowe w Katedrze Mebla

Opublikowano 26 Maj 2021

7 maja odbyły się całodniowe Warsztaty (on-line) zorganizowane dla studentów II roku AW przy współpracy z firmą Jeger

Dnia 07 maja 2021 roku odbyły się całodniowe Warsztaty (on-line) zorganizowane przez pracowników Katedry Mebla: dr Magdalenę Kacprzak-Gagatek oraz mgr Piotra Kuczkowskiego we współpracy z firmą JEGER. Warsztaty konkursowe dedykowane były dla studentów II roku Architektury Wnętrz. Wydarzenie mimo konwencji „online'owej" przebiegało w sposób płynny i zróżnicowany, co przybliżało je do tradycyjnej formy. Po prezentacji asortymentu firmy JEGER wzbogaconej o filmy pokazujące sposób zastosowania poszczególnych produktów, warsztaty skierowały się w stronę wyzwania projektowego/kreacyjnego realizowanego w grupach projektowych.
Zadaniem studentów było wykreowanie przestrzeni i zawartych w niej form około meblowych, które w swojej strukturalności nawiązywać miały do produktów firmy JEGER, a także do zaczerpniętych przez autorów inspiracji dotyczących rozmaitych struktur. Warunkiem koniecznym było również osadzenie w przestrzeni użytkownika oraz określenie czynności wykonywanych przez odbiorców.
Prace opracowywane były przez studentów w postaci wizualizacji 3d, makiet, szkiców.

Spośród prac poszczególnych grup jury konkursowe w składzie:
ad. dr hab. Szymon Hanczar - przedstawiciel ASP
Diana Brzóska- przedstawiciel Jeger
Patryk Aftyka - przedstawiciel Jeger
przyznało w drodze głosowania:

I miejsce GRUPA I – w składzie: Weronika Mikłusiak, Julia Garbowicz, Olga Furmaniak
II miejsce GRUPA V – w składzie: Magdalena Paszkowska, Julia Sołtysiak, Michał Dyniakowski
III miejsce GRUPA II – w składzie: Martyna Borowiecka, Aleksandra Czechowska, Piotr Całus
IV miejsce GRUPA III – w składzie: Kornelia Frankiewicz, Marta Gocał, Natalia Machoń
V miejsce GRUPA IV – w składzie: Karolina Jeż, Tomasz Konik, Aleksandra Gołdyn, Szymon Koryl

Uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie i udział w Warsztatach!

info.: Piotr Kuczkowski
zam.: MKG