WARSZTATY DLA MŁODYCH ARTYSTÓW

Opublikowano 24 lut 2014
WARSZTATY DLA MŁODYCH ARTYSTÓW

Zapraszamy studentów 5 roku, doktorantów i młodych pracowników Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu do uczestnictwa w wykładach i warsztatach dotyczących metod funkcjonowania polskiego rynku sztuki, sposobach aplikowania do galerii, tajnikach przygotowania portfolio, właściwego sformułowania artist statement, pisania aplikacji i wniosków grantowych.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 marca (wtorek) w Nowym Budynku ASP na Traugutta, sala 319, godz. 13.00.

Warsztaty prowadzić będzie kurator i krytyk sztuki Kama Wróbel.

Warsztaty skierowane są do młodych artystów, którzy chcieliby poznać tajemnicę sukcesu artystycznego, nie do końca zorientowanych w mechanizmach rządzących rynkiem sztuki. Podczas trzech intensywnych wykładów/warsztatów każdy z uczestników będzie miał szansę nabyć konieczną wiedzę, która pomoże promować siebie i własną sztukę.

Projekt obejmuje trzy spotkania. Wykład i szkolenie tematyczne będzie się koncentrować na obszarach, które dla młodych artystów są najbardziej problematyczne.

• Jak funkcjonuje polski i zagraniczny rynek sztuki?;

• W jaki sposób promować i nie promować własnej twórczości?;

• Jak właściwie napisać biografię artystyczną, artist statement oraz prawidłowo przygotować portfolio?;

• W jaki sposób komunikować się z galeriami i ich przedstawicielami oraz kuratorami i krytykami?;

• Jak wybrać odpowiednią dla własnej sztuki galerię? Czym się kierować?;

• Czym są rezydencje artystyczne, jak do nich dotrzeć i wziąć w nich udział?;

• W jaki sposób przygotować i zgłosić projekt wystawy indywidualnej do większej instytucji?;

• W jaki sposób przygotować wniosek o stypendium ministerialne, grant itp.?;

Uwaga - ilość miejsc jest ograniczona.

zapisy: anibujak@op.pl , zgłoszenia: pracownia 002 ul. Traugutta, Nowy Budynek ASP - Anna Bujak.

Informacja: Anna Bujak

Zamieścił: Damian Langosz