Wakacyjne warsztaty w Krzyżowej

Opublikowano 17 lip 2014

To już 18 edycja warsztatów Lato Artystyczne organizowanych przez Fundację Krzyżowa.

Ten niezwykły plener dla grafików, ceramików, malarzy i rzeźbiarzy z Ukrainy, Białorusi, Rosji i Polski (ze szkół artystycznych, z którymi nasza uczelnia ma podpisane umowy o współpracy) powstał dzięki pomysłowi i zaangażowaniu Marka Stanielewicza – starszego wykładowcy w Katedrze Mediacji Sztuki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i członka Rady Fundacji. Dwutygodniowe zajęcia to wytężona praca studentów szkół artystycznych i osób związanych ze sztuką. Trudne tematy, ciekawe techniki, najlepsze materiały i narzędzia, pomoc profesjonalistów – nauczycieli akademickich i wspólna praca prawie 70-cio osobowej grupy – to wszystko składa się na sukces, jakim co roku jest wystawa kończąca warsztaty. Grupa grafików pracuje pod okiem Marka Stanielewicza, natomiast ceramikami zajmuje się dr hab. Maciej Kasperski z Katedry Ceramiki. Tradycją jest przyznawanie najlepszym Medalu Sztuki, który pozwala na powtórne uczestnictwo w warsztatach. A jest o co walczyć!

W tym roku wernisaż odbędzie się 23 lipca.

[informacja: Agata Gwizd, zamieścił: Leszek Sołtys]