Visiting Professors

Opublikowano 13 kwi 2012
Visiting Professors - Johannes Töpler

W dniach 15-21 kwietnia br. Wrocław odwiedzi ekspert w zakresie paliw odnawialnych i stosowania wodoru jako paliwa, prof. Johannes Töpler.

Politechnika Wrocławska zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykłady otwarte profesora Johannesa Töplera, eksperta w zakresie paliw odnawialnych i stosowania wodoru jako paliwa, które odbędą się w dniach 17-19 kwietnia 2012r w ramach programu Visiting Professors.

Plan wykładów:

17.04.2012 (wtorek), godz. 11.15;Hydrogen as storage medium for fluctuating renewable primary energies and its potentials for application.Wykład popularno-naukowy o charakterze otwartym.
sala 261 bud. A-4 (ul. Smoluchowskiego 21)

18.04.2012 (środa), godz. 11.15
Hydrogen and fuel cells as important factors in future energy systems.Seminarium naukowe o charakterze otwartym.
sala 117 B-1 (ul. Smoluchowskiego 25)

19.04.2012 (czwartek), godz. 9.15
The mobile application of hydrogen and fuel cells. In context with renewable primary energies.Warsztaty dla studentów i doktorantów.
sala 2.41, B-4 (ul. Łukasiewicza 5)

Profesor Johannes Töpler od ponad 20 lat zajmuje się wodorem jako paliwem samochodowym. Posiada udokumentowane sukcesy w pracach nad wdrożeniem paliwa wodorowego w licznych pilotażowych konstrukcjach samochodowych (koncern Daimler-Benz). Jest członkiem rady programowej czasopisma „Fuel Cells - from Fundamentals to Systems". Wielokrotnie wspierał naukowców Politechniki Wrocławskiej w pozyskiwaniu
i realizacji projektów w ramach europejskich programów naukowych (Framework Programme UE).

Wykłady realizowane są w ramach programu Visiting Professors finansowanego z funduszu Scientiae Wratislavienses Urzędu Miejskiego Wrocławia.

info:
Anna Nosal