VI Wystawa Rysunku - Konkurs

Opublikowano 02 kwi 2014

Zgłoszenia na VI Ogólnopolską Wystawę Rysunku - TAK I TAK do 8.04.

Tylko do 8 kwietnia (wtorek) można nadsyłać zgłoszenia na VI Ogólnopolską Wystawę Rysunku – RYSOWAĆ i tak, i tak, i tak…

Oczekujemy przedstawień klasycznych, akademicko-studyjnych, rysunku mix-inter-multimedialnego, akcji i działań, performance, wideo, rysunku przestrzennego, elementarnego, znalezionego, animowanego, rysunku projektowo-użytkowego, przedsięwzięć na terenie Torunia, poza galerią, dokumentacji, notacji, zapisów. Jednym słowem wszelkich propozycji o rysunkowym rodowodzie.

W wystawie mogą brać udział studenci i absolwenci dwóch ostatnich lat (2013, 2012) uczelni artystycznych.

Zgłoszenie na wystawę następuje poprzez wysłanie karty zgłoszeniowej oraz projektu drogą elektroniczną na adres rysowac2014@gmail.com

Termin nadsyłania zgłoszeń 8 kwietnia 2014

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy projekty artystyczne. Nadsyłane propozycje mogą być zarówno klasycznym rysunkiem jak również wykorzystywać inne media, mogą to być przedstawienia dwuwymiarowe, jak i wykraczające w przestrzeń.

termin wystawy: 23 maja - 29 czerwca 2014

Miejsce: Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu i przestrzeń miasta

Wszelkie informacje, formularz zgłoszeniowy, zdjęcia, aktualności dotyczące Wystawy znajdują się na stornie www.wystawarysunku.wordpress.com

Organizatorem VI edycji Wystawy jest Zakład Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: prof. Bogdan Chmielewski (kierownik Zakładu), prof. Jędrzej Gołaś, prof. Marek Szary, dr hab. Krystyna Garstka-Saran, dr hab. Elżbieta Jabłońska, dr Witold Pochylski, dr Katarzyna Łyszkowska. Opiekunem Wystawy jest dr Aleksandra Sojak-Borodo.

Materiał ilustracyjny dotyczy prac zgłoszonych do poprzedniej edycji Konkursu Wystawy Rysować 2012, zamieszczonych w katalogu Wystawy.

przygotował:

prof. nadzw. Przemek Pintal