V OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI IM. LUDWIGA MEIDNERA

Opublikowano 23 lip 2012
konfraternia

Zapraszamy do wzięcia udziału w V Ogólnopolskim Konkursie Grafiki im. Ludwiga Meidnera

Regulamin

1. Organizatorem Konkursu jest Konfraternia Kulturalna, stowarzyszenie zarejestrowane w KRS pod nrem 0000277695.
2. Celem cyklicznego Konkursu jest prezentacja prac o najwyższym poziomie artystycznym w dziedzinie grafiki oraz promocja ich twórców.
3. W Konkursie mogą brać udział profesjonalni artyści plastycy oraz studenci wyższych uczelni plastycznych z kraju i zagranicy.
4. Udział w konkursie jest bezpłatny.
5. Przedmiotem konkursu są wszelkie dzieła grafiki warsztatowej na podłożu papierowym wykonane w powielanych technikach graficznych oraz inne druki unikatowe wykonane z użyciem nowoczesnych technik zapisu cyfrowego oraz autorskiego sposobu tworzenia odbitki z wyłączeniem fotografii.
6. Każdy autor ma prawo zgłosić do trzech pojedyńczych prac lub jeden cykl złożony maksymalnie z 3 prac.
7. Format arkusza papieru nie może być większy niż 100 x 70 cm (!). Ze względu na ograniczenia ekspozycyjne prosimy o nieprzekraczanie tych wymiarów.
8. Każda praca graficzna powinna być opisana z przodu - imię i nazwisko autora, tytuł, technika, rok powstania, nakład.
9. Na odwrocie pracy należy podać czytelnie imię i nazwisko autora, tytuł, technikę, rok powstania, wymiary pracy (nie arkusza papieru, na którym jest wydrukowana).
10. Praca nie może być wyposażona w podłoże ani oprawiona w passe-partout. Nie należy przesyłać prac oprawionych w ramy lub w szkło.
11. Wraz z pracą należy nadesłać notę biograficzną (rok i miejsce urodzenia, studia artystyczne, dyplom, ważniejsze wystawy, ważniejsze nagrody i wyróżnienia) z adresem korespondencyjnym, nrem telefonu i adresem e-mail. W celu ułatwienia publikacji katalogu prosimy także o przesłanie noty (z wyłączeniem formatu pdf) na adres e-mail: konfraterniakulturalna@poczta.onet.pl.
12. Wraz z pracą należy nadesłać na CD jej dokumentację fotograficzną (skan, zdjęcie dobrej jakości) możliwą do opublikowania w katalogu. Alternatywnie dokumentację można przesłać mailem na adres: konfraterniakulturalna@poczta.onet.pl. W nazwie pliku zawierającego pracę należy wpisać kolejno: nazwisko, imię, tytuł pracy wg wzoru: NAZWISKO_IMIĘ_Tytuł_mojej_pracy.
13. Pracę należy przesłać do 10 września 2012 roku na adres:
Ogólnopolski Konkurs Grafiki
Konfraternia Kulturalna
ul. Młynarska 4 B
56-400 Oleśnica
14. Koszt przesyłki ponosi autor. Pracę należy odpowiednio zabezpieczyć.
15. Przesyłki z zagranicy powinny być oznaczone: ARTWORK FOR CULTURAL PURPOSES ONLY. NOT FOR COMMERCIAL USE. NO COMMERCIAL VALUE.
16. Zgłoszenie pracy oznacza jednocześnie, że przekazujący oświadcza, iż nie narusza ona praw osób trzecich, w szczególności nie narusza ich majątkowych i osobistych praw autorskich. Autor ponosi wszelką odpowiedzialność wobec organizatora i osób trzecich, gdyby praca naruszała prawa osób trzecich.

17. Wszystkie zgłoszone na Konkurs prace przechodzą na własność organizatora.
18. Nadesłanie prac na Konkurs jest równoznaczne z udzieleniem nieodpłatnym nieograniczonego w czasie i przestrzeni prawa (licencji niewyłącznej) do korzystania z prac na wszystkich polach eksploatacji, w tym m.in. utrwalania wszelkimi technikami graficznymi oraz powielania ich i reprodukowania we wszelkich publikacjach, zwielokrotniania prac poprzez dokonywanie ich zapisu na nośnikach elektronicznych, publicznego wystawiania i wyświetlania prac na wszelkich imprezach propagujących Konkurs, wydawania, wprowadzania do obrotu, rozpowszechniania wszelkich materiałów promocyjnych i publikacji z wykorzystaniem prac konkursowych, wprowadzania prac do pamięci komputera i umieszczenia w Internecie. Prawa te są nieograniczone terytorialnie, ilościowo i czasowo.
19. Prace oceni jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.
20. W Konkursie przewidziano nagrody regulaminowe:
- Nagroda Grand Prix - 4000 zł
- I Nagroda - 500 zł
- II Nagroda - 400 zł
- III Nagroda - 300 zł
- wyróżnienia specjalne i honorowe
21. Jury może zdecydować o innym rozdziale nagród.
22. Nagrody finansowe zostaną opodatkowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.
23. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi na wernisażu wystawy w listopadzie-grudniu 2012 roku.
24. Laureaci Nagrody Grand Prix oraz I, II i III Nagrody mają obowiązek odebrania ich osobiście na ceremonii ich wręczenia w terminie i miejscu wskazanym przez organizatora. W przypadku nieobecności tracą prawo do nagrody finansowej.
25. Organizator zastrzega sobie prawo do zakończenia konkursu bez przyznania Nagrody Grand Prix.
26. Konkurs zostanie przeprowadzony wtedy, gdy zgłoszonych zostanie nie mniej niż 10 prac.
27. Wyniki konkursu oraz bieżące informacje o nim będą opublikowane na stronie internetowej www.konfraterniakulturalna.pl. Jest to równoznaczne z powiadomieniem wszystkich uczestników konkursu.
28. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne automatycznie z akceptacją regulaminu.
29. Osoby nadsyłające swe zgłoszenia w ramach konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Konfraternię Kulturalną swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu w zakresie koniecznym do jego prawidłowego przeprowadzenia (ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 r. Dz.U. nr 133, poz 833 z późn. zm.).
30. Uczestnik Konkursu ma prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawienia (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.).
31. Administratorem danych osobowych zebranych podczas niniejszego Konkursu jest - w rozumieniu ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) - organizator Konkursu.
32. Sprawy nie uregulowane niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator.
33. Niniejszy konkurs nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz.U. Nr 68, poz. 341 z późn. zm.).

AG