V edycja AKADEMII BIZnES CLASS

Opublikowano 04 kwi 2023
azg
V edycja AKADEMII BIZnES CLASS

Ruszyła V edycja AKADEMII BIZnES CLASS dla podmiotów ekonomii społecznej z Dolnego Śląska.

Akademia BIZnES Class to program, który ma na celu wsparcie podmiotów ekonomii społecznej w wypracowaniu innowacyjnych, wysokiej jakości produktów lub usług. Akademia BIZnES Class to projekt mentorsko-szkoleniowy. Podmioty o uzupełniających się kompetencjach, postanowiły podzielić się swoim doświadczeniem z przedsiębiorstwami społecznymi by wzmocnić ich przedsiębiorczość i innowacyjność. Podmioty ekonomii społecznej zakwalifikowane do Akademii BIZnES Class na początku programu przedstawią projekty swoich produktów. Następnie rozpocznie się dwutorowy proces – z jednej strony toczyć się będzie cykl szkoleń z różnych aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa, z drugiej – mentorzy biznesowi wraz z mentorami designu dopracują produkty w trybie indywidualnych prac z przedsiębiorcami. W ten sposób, łącząc różnorodne usługi doradcze, partnerzy programu zmaksymalizują szansę na sukces każdego podmiotu biorącego udział w Akademii.

Mentorami designu w projekcie będą studenci ASP we Wrocławiu, którzy dołożą wymiar artystyczny poszczególnym produktom, projektując dla nich unikatowy wygląd. Efekty wspólnej pracy będzie można zobaczyć 31 maja na wystawie podsumowującej V edycję Akademii BIZnES Class.

W tej edycji w projekcie ze strony ASP Wrocław uczestniczą:

Pracownia Projektowania Interfejsu Graficznego

dr hab. Anna Trojanowska, prof. uczelni

mentorzy designu: Modesta Gorol, Jessika Kubiak, Zofia Mentel, Michał Olkowicz

Pracownia Projektowania Pisma i Form Wydawniczych

dr hab. Andrzej Moczydłowski, prof. uczelni

dr Maciej Majchrzak

mentorzy dsignu: Kinga Sternal, Alicja Michalak

Pracownia Reklamy i Informacji Wizualnej

dr hab. Artur Skowroński, prof. uczelni

mgr Anna Stępkowska-Nowak, as

mgr Grzegorz Osowski, as