Uwaga !

Opublikowano 06 kwi 2011

Informacja dla studentów V roku studiów na Wydziale MIRZ w sprawie przygotowania do egzaminu dyplomowego.

Warunkiem dopuszczenia do obrony dyplomu jest:

1. Złożenie przez dyplomanta pracy pisemnej w dziekanacie Wydziału MiRz, min. dwa tygodnie przed egzaminem dyplomowym. Praca pisemna powinna być ponumerowana. Nie ma konieczności oprawiania, wystarczy, że będzie zbindowana.

2. Złożenie dokumentacji dyplomu w formacie cyfrowym na płycie CD. Dokumentacja powinna zawierać:

- imię i nazwisko dyplomanta, nr albumu;

- zdjęcie twarzy dyplomanta;

- informacja pisemna dotycząca dyplomu w formie pliku tekstowego Word oraz PDF/:

wydział, kierunek studiów, rok obrony

tematy poszczególnych części pracy dyplomowej

imiona i nazwiska promotorów, konsultanta i recenzenta

w przypadku realizacji aneksu – temat aneksu, imię i nazwisko prowadzącego aneks

fotografie wszystkich dyplomowych prac plastycznych w formacie JPG oraz TIFF (min. 300 Dpi)

teoretyczna praca pisemna w formie pliku tekstowego (Word 2003) oraz PDF

Złożenie pracy pisemnej oraz pozostałej dokumentacji powinno być odnotowane na druku „Gotowość do obrony" przez pracownika dziekanatu. Po odnotowaniu, druk może być wydany studentowi w celu uzupełnienia o niezbędne podpisy promotorów.

Jeżeli nie będzie możliwe wykonanie zdjęć pracy artystycznej przed egzaminem dyplomowym (a wiadomo, że dotyczy to zwłaszcza kierunku Rzeźba), wystarczy złożyć w dziekanacie oświadczenie o dopełnieniu obowiązku w określonym terminie po egzaminie (formularz oświadczenia w dziekanacie).

Bardzo proszę mieć na uwadze, że student może istotnie wpłynąć swoją wiedzą na treść suplementu. W suplemencie mogą znaleźć się informacje o wszelkich osiągnięciach, praktykach, plenerach, informacje o nagrodach, stypendiach czy wyróżnieniach, itd. (np. uczestnictwo w programie MOST, Erasmus, konkursy). Jeżeli ktoś chciałby poszerzyć treść suplementu o takie właśnie informacje, proszę o składanie ich na piśmie jeszcze przed egzaminem. Jeżeli jednocześnie student chciałby zawnioskować o odpis dyplomu i suplement w języku angielskim, to proszę te informacje przetłumaczyć na język angielski.

Student V roku może w ciągu miesiąca od daty złożenia egzaminu dyplomowego złożyć wniosek o wydanie odpisu dyplomu oraz suplementu w języku angielskim. Wniosek dostępny będzie w dziekanacie. Wraz ze złożonym wnioskiem wymaga się, aby student samodzielnie przetłumaczył na język angielski tematy dyplomowe.

Uczelnia sporządza i wydaje dyplom ukończenia studiów wraz z dwoma odpisami i suplementem do dyplomu w czasie jednego miesiąca od daty egzaminu dyplomowego1. Za dyplom w języku polskim należy wnieść opłatę (przy odbiorze) w wys. 60 zł. Za odpis w języku angielskim należy wnieść opłatę dodatkową w wys. 40 zł.

1§ 12 ust. 1Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 2 listopada 2006 r. (Dz.U. Nr 224, poz. 1634)