Uroczysta Promocja Doktorów i Doktorów Habilitowanych Sztuki Uczelni Artystycznych Wrocławia - fotorelcja

Opublikowano 05 kwi 2017

3 kwietnia w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się promocja Doktorów i Doktorów Habilitowanych Sztuki Uczelni Artystycznych Wrocławia.

W trakcie poniedziałkowych uroczystości wręczono 12 dyplomów uzyskania stopnia doktora sztuki i 8 dyplomów uzyskania stopnia doktora habilitowanego sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Profesor Piotr Kielan wygłosił przesłanie do promowanych Doktorów i Doktorów Habilitowanych. Zgromadzeni goście wysłuchali także wystąpienia przedstawiciela Doktorów i Doktorów Habilitowanych Sztuki - dr Aleksandry Pejcz-Jakimiuk.

Podczas uroczystości wystąpił również Big Band Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod dyrekcją Bartosza Pernala oraz Chór im. Stanisława Krukowskiego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod dyrekcją dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny.

DYPLOMY DOKTORSKIE

Wydział Malarstwa i Rzeźby

Lucilla Kossowska, Imaginarium tożsamości. Hermeneutyka doświadczania tożsamości w twórczości malarskiej i sztuce video. (promotor: Prof. n. Anna Kramm)

Anna Bujak, Metafora cienia. (promotor: Prof. Janusz Kucharski)

Albertyna Kacalak, Obrazy i emocje. Twórczość z punktu widzenia psychologii i ekspresji. (promotor: Prof. n. Zdzisław Nitka)

Wydział Grafiki i Sztuki Mediów

Joanna Skrzypiec-Żuchowska, Ponad słowami. Interaktywne przestrzenie książki. (promotor: Prof. J.J. Aleksiun)

Agata Gertchen, Anatomia przedmiotu porzuconego. Koegzystencja rysunku i grafiki. (promotor: Prof. n. Aleksandra Janik)

Mirosława Boczniowicz, Zasłona jako medium. (promotor: Prof. Ch. Nowicki)

Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa

Bartosz Zamarek, Autorskie badania obszaru scenografii wirtualnej w kontekście innowacyjnych technik projektowych.(promotor: Prof. Dariusz Grzybowicz)

Cezary Gajewski, Forma, funkcje, emocje – analiza emocjonalnego aspektu oddziaływania semiotyki formy produktu na użytkownika. (promotor: Prof. Mariusz Włodarczyk)

Magdalena Kacprzak-Gagatek, Eksperymenty w meblarstwie w zakresie formy, funkcji i materiałów, wyznaczające nowe uwarunkowania w projektowaniu. (promotor: Prof. n. Wacław Kowalski)

Kacper Dolatowski, Idea nowej formy oświecenia na przykładzie projektów i realizacji dla firmy Marc Jacobs International. (promotor: Prof. n. Piotr Jędrzejewski)

Tomasz Chołuj, Aspekty przekazu informacji artystycznej na przykładzie kolaży wnętrzarsko architektonicznych. (promotor: Prof. Michał Jędrzejewski)

Wydział Ceramiki i Szkła

Antonina Joszczuk-Brzozowska, Przeniesienie – instalacja szklana jako forma projekcji marzeń sennych. (promotor: Prof. n. Wojciech Peszko)

DYPLOMY DOKTORÓW HABILITOWANYCH

Wydział Grafiki i Sztuki Mediów

Maja Wolińska (ASP Wrocław), "Bermudzki sen" oraz „Commonheavens".

Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa

Anna Kmita (ASP Katowice), Zestaw trzech realizacji związanych z projektowaniem kolorystyki w komunikacji wizualnej.

Przemysław Tomaszewski (ASP Łódź), Projekt systemu informacji wizualnej przyjaznej seniorom – przeznaczony dla wnętrz budynku miejskiej przychodni „Chojny" w Łodzi, 2014.

Mieczysław Piróg (ASP Wrocław), Wokół wystawy – proces kształtowania przestrzeni ekspozycji, jako rozbudowany komunikat wizualny na przykładzie zaprojektowanych i zrealizowanych wystaw tematycznych.

Jacek Kulig (ASP Wrocław), Coordinate Systems – układy współrzędnych.

Piotr Sudak (UA Poznań), Architektura codzienności. W poszukiwaniu znaczenia przestrzeni. Projekt wnętrz domu jednorodzinnego przy ul. Jodłowej w Chybach k. Poznania.

Wydział Malarstwa i Rzeźby

Boris Schwencke (Uniwersytet Warszawski), Mikrokosmosy i małe dialogi.

Jolanta Studzińska, Cykl obrazów „Pustki" z serii „Przestrzenie barwy".

zamieściła A. Zaczek-Gbiorczyk