UNICUM 2018

Opublikowano 20 Maj 2018
Lucinska Weronika_Icebergs_80x40x40

GRAND PRIX Triennale Ceramiki w Słowenii dla Weroniki Lucińskiej

Doktorantka z Katedry Ceramiki, Weronika Lucińska otrzymała główną nagrodę w IV. International Ceramics Triennial UNICUM 2018 w Ljubljanie, Słowenia. Spośród 78 zakwalifikowanych do konkursu prac zwyciężył obiekt Weroniki Lucińskiej z serii „Icebergs".

W skład Jury wchodzili:

Barney Hare Duke (United Kingdom), Artistic Director of British Ceramics Biennial.

Martin Neubert (Germany), artist, Professor for ceramics, Burg Giebichenstein Kunsthochschule Halle, Saale.

Nadja Zgonik (Slovenia), Associate Professor of art history at the Academy of Fine Arts and Design, University of Ljubljana.

Wręczenie nagród odbyło się 17.05.2018 roku w Muzeum Narodowym w Ljubljanie.

Więcej informacji na stronie konkursu:

W tym samym czasie w Ljubljanie odbywa się wystawa „Shaping the future: Trends in ceramic design" w której Weronika Lucińska uczestniczy ze swoją pracą z cyklu „Landscapes".

Strona internetowa autorki:

www.weronikalucinska.com