Typo Berlin - fotorelacja z spotkania

Opublikowano 05 cze 2013
Typo Berlin - fotorelacja z pobytu

Typo Berlin - fotorelacja z spotkania

Typotalks to seria międzynarodowych spotkań projektantów odbywająca się co roku w Londynie, San Francisco oraz Berlinie. 18ego maja zakończyła się trzydniowa konferencja w stolicy Niemiec. W jedno miejsce zjeżdżają się znani projektanci, profesorowie, artyści, specjaliści od marketingu, naukowcy i studenci. Każda z imprez skupia się na konkretnym temacie. Tym razem był to „Touch" czyli „dotyk". Wydawałoby się, że jest to dość abstrakcyjny motyw jak na konkretne pole typografii, druku czy świata on-line. Warto jednak zastanowić się jak często każdy z nas „dotyka" designu na co dzień. Bierzemy książkę, gazetę do rąk, farba zostaje na naszych palcach, wchodzimy w erę ekranów dotykowych, wreszcie wracamy do pewnych zapomnianych technik drukarskich czy introligatorskich w projektowaniu w których ważna jest właśnie interakcja człowieka z narzędziem.

W wydarzeniu uczestniczyła grupa studentów i dydaktyków naszej uczelni. Mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć wystąpienia takich „gwiazd" grafiki jak Neville Brody, Paul Barnes, Anthony Burrill, Kate Moross, Jesssica Walsh. Niektórzy mieli okazje skorzystać z warsztatu letterpress'u, który prowadził sam Spiekermann. Nie zawiodła również polska reprezentacja projektantów pokazująca co dzieje się dobrego na naszym podwórku.

W konferencji uczestniczyli:
Aleksandra Mankiewicz