Tydzień Kina Niemieckiego: "Lotte w Bauhausie"

Opublikowano 19 lis 2019

Kino Nowe Horyzonty, 23. listopada 2019 godz. 17:00

Zapraszamy na film o kobietach w Bauhausie. Jest to ciekawa pozycja dla wszystkich ludzi związanych ze sztuką, architekturą i designem.

Lotte, młoda, mądra i utalentowana plastycznie kobieta, pracuje w zakładzie stolarskim ojca, pomagając mu prowadzić księgowość, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na rysowanie. Podczas zamieszek ulicznych dziewczyna poznaje Paula, studenta Bauhausu i za jego namową postanawia wstąpić w mury nowej, awangardowej szkoły, która od niedawna działa w Weimarze. W wyniku tej nieakceptowanej przez ojca decyzji, Lotte będzie zmuszona opuścić dom i zerwać kontakty z rodziną...

reż. Gregor Schnitzler / Niemcy, Czechy 2019 / 105'

obsada: Alicia von Rittberg, Noah Saavedra, Jörg Hartmann, Nina Gummich;

nagrody: Seul International Drama Award dla najlepszego filmu i najlepszej aktorki (Alicia von Rittberg), Seul 2019

link do filmu: https://www.kinonh.pl/film.do?id=15587

info: Elżbieta Bochenek-Kowalska