Twórcze podejście do słowa

Opublikowano 29 sty 2017

Ostatnie w tym semestrze warsztaty pisania poświęcimy współczesnemu teatrowi.

31 stycznia 2017 roku, we wtorek, odbędą się ostatnie w tym semestrze warsztaty pisania, związane z projektem Pracowni Krytyki Artystycznej mgr Agnieszki Kłos. Cykliczny projekt warsztatowy skupia się na najważniejszych kwestiach związanych z podejściem do słowa pisanego i mówionego w twórczości artystycznej i wybranych gatunkach wypowiedzi, odnoszących się do najważniejszych sztuk; kina, teatru, muzyki i oczywiście sztuk plastycznych.

Tegoroczna odsłona projektu Krytyki Artystycznej, przedmiotu realizowanego w Katedrze Mediacji Sztuki, obejmuje studia nad współcześnie realizowanymi wypowiedziami związanymi z wypracowaniem nowego stylu, sytuującego się na styku wypowiedzi artystycznej (indywidualnej) i komunikacyjnej (medialnej). Propozycja dla studentów koncentruje się na pogłębieniu wiedzy z zakresu podstawowych form komunikacji (pisanie) i organizowaniu nowych form wypowiedzi (cyberprzestrzeń), które wprowadzają nowy język sztuki, kultury i literatury, a także pobudzają nowe pole krytyczne (tak w opisie, jak i w konstruowaniu nowych form). Zapraszani goście, zawodowi krytycy i publicyści, poruszają się swobodnie w prasie, telewizji i nowych mediach, szczególnie bliskich studentom. Realizują swoje życie zawodowe również za pośrednictwem publikacji na blogach, Facebooku i Instagramie. Należą do pokolenia młodych publicystów, dlatego komunikują się świetnie na warsztatach z grupą odbiorców zbliżonych wiekiem.

Projekt Pracowni Krytyki Artystycznej gościł do tej pory uznanych poetów i pisarzy, m.in. Klarę Nowakowską, Karola Maliszewskiego, Jacka Bieruta. W tym semestrze studenci spotkali się także z warsztatem krytyki współczesnego filmu prowadzonego przez Piotra Czerkawskiego. Wtorkowe zajęcia prowadzić będzie Aleksandra Konopko, krytyk teatralny, teatrolożka, producentka spektakli i festiwali teatralnych. Zajęcia mają jak zwykle charakter otwarty dla wszystkich studentów Akademii. Zaczynamy o 11.40 w Sali nr 11, w Łączniku. Zapraszamy!

Zam. Daria Milecka