Trzy Wymiary w Centrum Rzeźby Polskiej

Opublikowano 28 sty 2013
Trzy Wymiary w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Rzeźby Współczesnej CRP w Orońsku na wernisaż wystawy "Trzy Wymiary"

Wernisaż odbędzie się 2 lutego 2013r. o godz. 14.00
Wystawa będzie trwać do 31 marca 2013r.

Idea zakłada zaprezentowanie dorobku dydaktyków związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Uczestnikami są pracownicy trzech katedr: Rzeźby, Ceramiki i Szkła. Ekspozycja ukazuje szeroki wachlarz aktualnych dokonań twórców w odniesieniu do form i działań w przestrzeni. Składają się na nią zdarzenia oraz obiekty wykonywane z różnorodnych tworzyw przy użyciu rozmaitych technik, zarówno klasycznych jak i wykorzystujących nowe media. Przedstawione prace to konfrontacja indywidualnych postaw stanowiących odpowiedź na wyzwania sztuki najnowszej. Całość ma być próbą odpowiedzi o kondycję współczesnej rzeźby. Projekt wpisuje się w cykl wystaw poszczególnych ośrodków akademickich w Centrum Rzeźby Polskiej. Specyfiką uczelni wrocławskiej jest funkcjonowanie w jej strukturze jedynego w Polsce Wydziału Ceramiki i Szkła. Jego program kształcenia, obok zagadnień związanych z wzornictwem i konserwacją, obejmuje też unikatowe realizacje w materiale i nawiązujące do niego działania intermedialne. Pokrywa się to z doświadczeniami rzeźbiarzy i uzasadnia wspólną prezentację, która w pełni świadczy o potencjale środowiska. Komisarzami wystawy są reprezentanci każdej z katedr: prof. Aleksander Marek Zyśko, dr Bożena Sacharczuk, as. Marzena Krzemińska- Baluch.

prof. Krzysztof Rozpondek - inicjator wystawy,
członek Rady Programowej CRP w Orońsku