Traces in Spaces - dzień trzeci

Opublikowano 09 lis 2011
AIAS 2011 / dzień trzeci

Minął trzeci dzień warsztatów Traces in Spaces w ramach sympozjum AIAS i drugi - ostatni dzień sesji naukowej. Zapraszamy do relacji.

W trzecim dniu warsztatów Ania Kołodziejczyk i Łukasza Paluch z Wydziału Malarstwa i Rzeźby i z Wydziału Grafiki i Mediów, kontynuowali warsztat "Virus inside the system", Paweł Jarodzki i Sławek Czajkowski wraz ze studentami ze swojego warsztatu odwiedzili najciekawsze streetartowe realizacje w centrum Wrocławia, a Janusz Merkel i Jarek Grulkowski rozpoczęli dwudniowy warsztat Traces of presence w Studio BWA.

Minął drugi dzień wykładów w Auli ASP Wrocław. Swoje odczyty wygłosili:

Prof. Grzegorz Sztabiński, University of Łódź, Władysław Strzemiński Łódź Art Academy, Poland "An Expansion of Art, versus Ethos of Drawing / Ekspansja sztuki a etos rysunku"

Esra Alicavusoglu, Fine Arts Academy of Marmara University, Istanbul, Turkey, "The Bauhaus Thought and Basic Art Education: Drawing, Colours and Beyond / Myśl Bauhausu i podstawowe kształcenie: rysunek, kolory i więcej"

Jakub Jernajczyk, The Eugeniusz Geppert Academy of Art and Design, Wrocław, Poland "Troublesome Straight Line / Kłopotliwa prosta"

Devabil Kara, Fine Arts Academy of Marmara University, Istanbul, Turkey, "Traces and References - "The Uncommunicables" / Ślady i odniesienia - "to co niekomunikowalne"

Sonia Rammer, Artistic University, Poznań, Poland, "Drawing as a Space for Meeting / Rysunek jako przestrzeń spotkania".

Jutro następny, ostatni dzień warsztatów AIAS i przygotowania do dwóch czwartkowych wernisaży (16.00 - Studio BWA i 17.00 - Hol ASP we Wrocławiu).

Zapraszamy.

Przemek Pintal