TERAZ RYSUNEK: zaproszenie.

Opublikowano 12 lut 2013
TERAZ RYSUNEK 2013

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zaprasza na cykl prezentacji 36 artystów, będący próbą zobrazowania pytania: czym jest rysunek?

Informacje na stronie organizatora: uap.edu.pl

CZYM JEST RYSUNEK?

Traktując rysunek jako podstawę wszystkich gatunków plastycznych niezależnie od medium, w którym został wykonany oraz najprostszą formę wyrażenia pasji ludzkich, chcielibyśmy zaproponować Wam cykl prezentacji 36 artystów, będących próbą zobrazowania pytania: czym jest rysunek? Razem z Wami będziemy wspólnie poszukiwać i odkrywać niezmierzone postacie rysunku, jego tajemnicę. Eksplorować niezbadane obszary wraz z bogactwem środków i znaczeń.

Chcielibyśmy, by proponowany projekt sprowokował Was do nowego spojrzenia na rzeczywistość i zachęcił do osobistej refleksji na temat języka rysunku w odniesieniu do własnej postawy twórczej w szerokim kontekście tradycji a przede wszystkim współczesnej sztuki i kultury.

Organizowany projekt ma na celu stworzenie Wam przestrzeni i miejsca, w którym będziecie mogli podzielić się miedzy sobą, ale także z nami własną refleksją i opiniami.

Liczymy na Waszą odwagę i osobiste podejście w wyrażeniu własnych poglądów!

Pomysłodawcami przedsięwzięcia jest zespół młodszych pracowników naukowych Katedry Rysunku: ad Katarzyna Klich, ad Diana Fiedler, ad Paweł Flieger, ad Ewa Kulesza, ad Adam Nowaczyk, ad Paweł Polus.

Ze względu na oryginalny charakter tego wydarzenia swoim patronatem objął je J.M. Rektor prof. zw. Marcin Berdyszak, czyniąc je jednym z priorytetowych projektów naszej uczelni.

Informacje szczegółowe:

Inauguracja projektu nastąpi w styczniu 2013 roku, a zakończy się w grudniu 2014 roku. Przez dwa dni w miesiącu (wtorek, środa godz.17.30) w Auli UAP organizowane będą cztery prezentacje zaproszonych artystów w formie wykładów i pokazów

Przedsięwzięciu będzie towarzyszyć wystawa młodych twórców związanych z uczelnią, która odbędzie się 26 marca 2013 roku na terenie Centrum Kultury Zamek.

Jako podsumowanie przedsięwzięcia zaproponujemy. wystawę zbiorową wszystkich uczestników wraz z sympozjum, w którym wezmą udział krytycy i teoretycy sztuki.

Zapraszamy do współpracy przy organizacji tego przedsięwzięcia wszystkich zainteresowanych studentów. Opisywany projekt dla zaangażowanych osób stworzy szansę osobistego kontaktu z zaproszonymi artystami oraz umożliwi pisanie i publikację tekstów relacjonujących to wydarzenie w magazynach i czasopismach o sztuce.

Kontakt: ad. Katarzyna Klich, tel. 793 193 100

-------