"TALENTE 2020"

Opublikowano 21 kwi 2020

Paweł Palewicz, specjalista naukowo – techniczny z Katedry Szkła zakwalifikował się w tym roku do międzynarodowego finału konkursu "TALENTE 2020" w kategorii Szkło.

Konkurs "TALENTE 2020" organizowany jest podczas targów Sonderschau der 72. Internationalen Handwerksmesse w Monachium w Niemczech. Wydarzenie daje możliwość zaprezentowania się młodym artystom, projektantom i rzemieślnikom w różnych kategoriach tematycznych, które pokazują zróżnicowane podejście do danego materiału, od projektów użytkowych po obiekty artystyczne. Międzynarodowe Jury w składzie:

Prof. Tulga Beyerle, Museum für Kunst & Gewerbe Hamburg, DE

Prof. Yves Ebnöther, Technische Hochschule Nürnberg Georg Simon Ohm –Produktdesign, DE

Susanne Jøker Johnsen, The Royal Danish Academy of Fine Arts, Schools of Architecture, Design and Conservation, Copenhagen, DK

Prof. Dr.-Ing. Silke Langenberg, Hochschule München Fakultät Architektur -Arch TU I SIA, Munich, DE

Prof. Christelle Le Déan, HEAR –Haute École des arts du Rhin, Mulhouse, FR

Prof. Chequita Nahar, Academie Beeldende Kunsten Maastricht, NL

Markus Sieber, Ludwig-Maximilians-Universität München, Department für Geo-und Umweltwissenschaften, Sektion Kristallographie, Munich, DE

Lars Sture, Norwegian Crafts, Oslo, NO

Dr. Nele van Wieringen, Keramikmuseum Westerwald, Höhr-Grenzhausen, DE

Magr. Michal Vaníček, UMPRUM –Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Prague, CZ

wybrało pracę dyplomową Pawła Palewicza ze szkła użytkowego "Diagon – zestaw do wody" (II Pracownia Szkła Użytkowego, promotor: dr hab. Beata Mak – Sobota prof. uczelni) z około sześciuset nadesłanych zgłoszeń z całego świata. Do finału dostały się sto trzy osoby w tym dwie z Polski. Drugą osobą była Martyna Kostrzycka absolwentka z Katedry Grafiki Artystycznej, ASP Wrocław, której praca znalazła się w kategorii Papier.

Katalog online: https://drive.google.com/file/d/1cK8pB0c89oD-CcDuXuXBkaFOUE_MyzBn/view

Info: J. Żak

zamiesciła AZG