Tak było na Spotkaniu z Mistrzem

Opublikowano 08 cze 2016
XX Spotkanie z mistrzem

1 czerwca o godzinie 12:00 w gmachu ASP przy Placu Polskim odbyła się akcja performersko happeningowa.

Wydarzenie było inspirowane scenariuszem XX, autorstwa Prof. Michała Jędrzejewskiego i prof. n. Wojciecha Jankowiaka. W przedsięwzięciu udział wzięli studenci II roku scenografii, a wydarzenie było podziękowaniem za dotychczasową działalność artystyczną i akademicką profesora Michała Jędrzejewskiego.

Jego Magnificencja Rektor Prof. Piotr Kielan osobiście podziękował za wspaniałą pracę i wkład w rozwój uczelni prof. Michała Jędrzejewskiego. Wydarzenie zakończyło się pokazem etiud stworzonych wspólnie ze studentami Katedry Scenografii.

Michał Jędrzejewski, Scenograf, malarz, grafik, architekt wnętrz i wystaw. Absolwent PWSSP/ASP we Wrocławiu, ukończył malarstwo pod kierunkiem prof. Eugeniusza Gepperta i prof. Stanisława Pękalskiego (1958) oraz architekturę wnętrz u prof. Władysława Wincze (1960). Autor i współautor około 200 scenografii TV i teatralnych, kilkudziesięciu rozwiązań wystawienniczych oraz projektów wnętrz, uczestnik licznych wystaw malarstwa, rysunku, plakatu i sztuki projektowej. Rektor wrocławskiej uczelni plastycznej w latach 1984 - 1990, dziekan Wydziału AWIW 1980-81 i 1990-96. Nagroda Miasta Wrocławia 1985, Nagroda Prezydenta Wrocławia 2000, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013. Twórca i inspirator utworzenia nowego kierunku – scenografia na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa.

Info/Foto. Damian Banasz